Новини

Завершено IX Всеукраїнську науково-технічну виставку-конкурс «Майбутнє України»

Учні представляли проекти у номінаціях: електроніка, робототехніка, машинобудування, інформаційно-комунікаційні системі, технічна творчість, екологія, материалознавство. Нагородження переможців цінними подарунками та дипломами проводили директор департаменту інноваційних технологій компанії Everest Віктор Долгоп’ятов та директор з маркетингу Інна Івахова.

«Щоб зробити хороший проект, потрібно бути всередині нього, відчувати його, а не просто розуміти, як це потрібно зробити. І якщо ваш проект вже десь існує, а ви додали маленьку фішечку – робіть, доводьте, навіть якщо вам всі говорять, що воно не буде працювати, робіть далі. Аналізуйте та покажіть усім, що воно таки буде працювати… Навіть Apple розпочинали з гаража», – звернувся до учасників Віктор Долгоп’ятов.

Цьогорічна виставка «Майбутнє України» була особливо цікавою, презентовані розробки в перспективі можна використовувати у військовій галузі. Дев’ятикласник Дмитро Кора вдосконалив рухомі опори для снайперської зброї, щоб сприяти більш досконалому виконанню її оборонних функцій. Учень десятого класу Сергій Лисін розробив робота-помічника, який вміє розпізнавати предмети та керується голосом. Сергій каже, що робот може виконати команду власника – наприклад, принести предмет, виконати завдання. За словами розробника, робот пристосовується до потреб користувача, ідентифікація предметів та навчання відбувається через нейронну мережу. Проект юного винахідника поки що на стадії виконання, роботу потрібен корпус та маніпулятор, і лише потім його можна буде запускати у масове виробництво.

Станіслава Ігнатова, завідувач відділу технічних наук МАН, розповіла, що розробок, які можуть стати у нагоді військовим, у школярів дуже багато. Наприклад, учень політехнічного ліцею Михайло Комашня першим запропонував створити бронежилет з прошарком води, щоб тиск від кулі, яка потрапляє у бійця, розподілявся рівномірно по захисній пластині. Міністерство оборони проводило випробування методу, і вони підтвердили його ефективність – водяний прошарок зменшує ударну силу знаряда у вісім разів.

Серед інших розробок вихованців МАН – браслет, який може сигналізувати про погіршення стану здоров’я військового.

Директор МАН, Оксен Васильович Лісовий повідомив, що виставка “Майбутнє України” стає все більш привабливим заходом для талановитої молоді, адже розробок дуже багато.

Діти прагнуть приймати участь у виставці незалежно від матеріального заохочення чи призів. Це свідчить про здорове бажання дітей розвиватися, здобувати досвід та спілкуватися з однодумцями. Сфера оборони – одна з пріоритетних для України, тому директор МАН розглядає можливість створити у наступному році окрему номінацію для військової сфери.