Розумне місто

Європейські стартапи, які змінять майбутнє автопрому

Автономное вождение, Автономные автомобили, Компьютерное зрение

Ринок автономних транспортних засобів в останні роки активно розвивається. За наявними прогнозами, в Європі цей ринок буде прогресувати гігантськими стрибками, в першу чергу завдяки тому, що сьогодні існує декілька помітних стартапів-лідерів, вигідно виділяються на тлі конкурентів.

   1.  Xomnia (Нідерланди)
Засновники: Оллі Даппер (Ollie Dapper), Вільям ван Лі (William van Lith)
Рік заснування 2013
Компанія Xomnia створила перший автономний човен. Вона повністю управляється системою штучного інтелекту. Човен оснащений п’ятьма камерами, на які надходить зображення місцевості. Дані потім передаються у бортовий комп’ютер (складну нейромережу), ця мережа працює за принципом людського мозку, навчається. Човен пливе самостійно, грунтуючись на зібраних даних і накопиченому досвіді.

   2.  NAVYA (Франція)
Засновник: Крістоф Сапет (Christophe Sapet)
Фінансування: 64,1 млн. євро
Рік заснування: 2014
NAVYA – провідна французька компанія в області систем автономного водіння. Вона розробляє, виробляє і комерціалізує автономні, електричні і транспортні засоби без водія, які поєднують в собі цифрові технології, робототехніку та технології «розумного» водіння. Відомі моделі автомобілів від NAVYA: AUTONOM SHUTTLE і AUTONOM CAB.

   3.  Amber (Нідерланди)
Засновники: Стівен Нелеманс (Steven Nelemans), Меріен тен Хаутен (Merien ten Houten), Джоуп Слот (Joep Sloot), Ханс де Пеннінга (Hans de Penning)
Фінансування: 500 тис. євро
Рік заснування до: 2016
Amber – це гнучка платформа для спільного використання автомобілів, що забезпечує мобільність на вимогу. Платформа пропонує користувачеві настроювані і модульні електромобілі. У 2020 році Amber планує виставити автомобілі для самостійного водіння для проведення випробувань в Ейндховені, і вийти на ринок Європи в найближчому майбутньому.

   4.  Einride (Швеція)
Засновники: Філіп Лілья (Filip Lilja), Ліннея Корнехед (Linnéa Kornehed), Роберт Фальк (Robert Falck)
Фінансування: 27,2 млн. євро
Рік заснування до: 2016
Стартап Einride створює повністю електричні та автономні лісозаготівельні машини. Наприклад, модель Einride Pod оснащена спеціалізованими модульними причепами для піддонів, деревини, п. родуктів, що швидко псуються. Електричні вантажні самоскиди компанії управляються дистанційно. Ще у 2018 році Einride приєдналася до логістичної компанії DB Schenker для комерційного розташування електричної автономної вантажівки на її заводі у Швеції.

   5.  FACC (Австрія)
Рік заснування: 1989
FACC вступила в стратегічне партнерство з EHang, однією з найперспективніших китайських компаній з повітряних перевезень. Спільними зусиллями обидві компанії будуть оптимізувати сектор автономних повітряних суден (AAV) і готувати їх до серійного виробництва. Крім того, будуть розроблені рішення для індивідуальної повітряної мобільності майбутнього і проведені дослідження нових технологій для AAV.

   6.  AIMotive (Угорщина)
Засновник: Ласло Кішонті (Laszlo Kishonti).
Фінансування: 44 млн. євро
Рік заснування: 2015
AIM automotive – це компанія, що спеціалізується на автономних транспортних засобах, вона розробила власну запатентовану технологію автономного водіння з комп’ютерним зором. Програмне забезпечення AImotive можна перенести на деякі моделі авто останніх років випуску.