Розумне місто

Японія планує запустити 6G до 2030 року

5G, 6G, Біотехнології, Японія

Уряд Японії офіційно повідомив про плани по запуску технології 6G. Очікується, що запуск відбудеться в 2030 році, а швидкість інтернету при використанні нововведення буде вище 5G в десять разів. За словами представників Міністерства внутрішніх справ і зв’язку, зараз створюється ініціативна група, робота якої буде зосереджена на розвитку технологій, можливих варіантів використання 6G і політиці застосування. В даний час Японія відстає від інших країн щодо 5G, наприклад, в деяких містах запуск технології планується лише навесні 2020 року. Для підвищення міжнародної конкурентоспроможності Японії необхідно поступове впровадження нових стандартів мереж бездротового зв’язку наступного покоління, – повідомив міністр зв’язку Санае Такаічі.

До складу робочої групи увійшли представники приватного сектора і наукових кіл, які будуть консультувати компанії з різних галузей, щоб їх провідні аналітики зрозуміли і можливості, і проблеми впровадження 6G. За припущеннями японських ЗМІ, перший збір ініціативної команди, можливо, відбудеться наступного тижня. Також повідомляється, що Японія має намір виділити 220 мільярдів ієн (2,03 мільярда доларів) для стимулювання досліджень і розробок в приватному секторі для 6G. Ця активність викликана повідомленнями інших країн. Наприклад, державні ЗМІ Китаю нещодавно офіційно заявили, що урядові міністерства та дослідницькі організації вже працюють над 6G. Аналогічна діяльність ведеться і в Фінляндії: цим питанням займаються фахівці Університет Оулу напередодні саміту 6G Wireless Summit 2020 року, заплановано на березень поточного року. У вересні 2019 року фінська дослідницька компанія 6G Flagship опублікувала першу в світі технічну документацію по 6G, в якій говориться, що «нова епоха бездротових технологій почнеться в 2030 році».

З боку США також зафіксована активність щодо розвитку та поширення технології 6G. У лютому 2019 року Президент США опублікував в своєму твіттері повідомлення до американських ЗМІ і закликав національні компанії активізувати зусилля по залученню ресурсів та розробці ефективної стратегії бездротової технології. У США питанням 6G займаються академічні установи. Наприклад, Техаський університет в Остіні (UT Austin) володіє групою бездротових мереж і комунікацій (WNCG). Організація співпрацює з деякими великими компаніями в телекомунікаційній галузі, включаючи AT&T, Intel, Samsung і Qualcomm. В останні роки фахівці університету займалися детальним вивченням 5G, в тому числі формування променя mmWave.