Здоров'я

Як застосовують штучний інтелект в лікарнях Колорадо

Дві найвідоміших некомерційних організації Колорадо – UCHealth і HealthONE – повністю змінили умови перебування пацієнтів у лікарнях штату. Зараз, завдяки обладнанню від UCHealth в медичних установах з’явилася така посада, як digitalalsitters – цифрова доглядальниця. Телевізійні екрани, розташовані в палатах, контролюють стан пацієнта і при необхідності передають голосові повідомлення від медичного персоналу пацієнтові. Автоматизація лікарень – перший масштабний крок технологічних компаній США до того, щоб зробити дистанційний моніторинг пацієнтів і відео-взаємодію частиною звичного лікарняного догляду.

У лікарнях і лікарських центрах активно використовуються алгоритми машинного навчання: для прогнозування оптимального рівня персоналу у відділеннях невідкладної допомоги, для аналізу медичних зображень і т.д. Поки що громадськість по-різному відноситься до впровадження інновацій в традиційне медичне обслуговування. Експерти Віртуального медичного центру UCHealth пов’язують це з неготовністю пацієнтів витрачати великі кошти на лікування. Наприклад, генетичне тестування або просунута медична візуалізація попереджає пацієнтів про розвиток захворювання в майбутньому, але деякі люди вважають за краще не знати про наслідки хвороб або не мають фінансів, щоб пройти лікування.

В даний час в лікарнях Колорадо системи віддаленого моніторингу застосовуються для спостереження за пацієнтами з підвищеним ризиком падіння: тими, хто переніс інсульт або операції і т.д. Виявилося, що дистанційний моніторинг від UCHealth так само ефективний, як і класична схема роботи, при якій до кожної палаті прикріплений медичний працівник. Якщо пацієнт не відповідає на питання оператора або не виконує прохання, в палату направляють медсестру. Крім простого спостереження, «розумні» системи відстежують ознаки сепсису у пацієнтів. Як відомо, сепсис є однією з найпоширеніших причин смерті пацієнтів лікарень в США. Алгоритм, що визначає критерії діагностики цього захворювання, скоротив час визначення сепсису більш, ніж на дві години. Комп’ютер визначає ранні ознаки захворювання: високу частоту серцевих скорочень, підвищення температури, прискорене дихання. Цей протокол відстежує не тільки основні показники життєдіяльності, а й аналізує результати лабораторних досліджень, порівнюючи історію хвороби пацієнта з тими, що вже є в базі.

За останні два роки лікарні, що працюють з системами UCHealth і HealthONE, знизили смертність від сепсису на 14%. Таким гарним показникам передувало створення бази даних, що містить лікарняні дані пацієнтів 184 лікарень штату Колорадо. Тільки після збору даних інженери почали навчати ШІ-системи алгоритмам пошуку інформації та шаблонами діагностики.

Доповненням до існуючої системи є читання радіологічних записів у відділеннях невідкладної допомоги. Наприклад, пацієнт, який потрапив в автомобільну аварію, проходить КТ всього тіла на предмет внутрішніх ушкоджень. І навіть якщо показник гострих травм буде негативним, алгоритм, заснований на обробці природної мови, проаналізує дані лікарняній карти і виявить пухлину легені. На підставі точного діагнозу хворий отримає правильне лікування.