Розумне місто

Як технології «розумного» будинку допомагають літнім людям

Как технологии «умного» дома помогают пожилым людям

Використання таких складних систем, як технології «розумного будинку» і платформи інтернету речей (IoT) для підтримки галузі геріатрії (eldercare, догляд за людьми похилого і старечого віку) здавалося неможливим всього кілька років тому. Однак, з огляду на загальносвітову тенденцію старіння населення, багато компаній та установ, які здійснюють догляд за людьми похилого віку, впроваджують сучасні технології в свою практику.

Технології «розумного» будинку стають все більш складними, основна допомога по догляду за літньою людиною полягає в створенні умов максимальної мобільності. Центр досліджень в області адаптивних систем (США, Вашингтон) в даний час тестує роботизовану систему Robot Activity Support System (RAS) в поєднанні з платформою «розумного» будинку, щоб максимально швидко запустити її в роботу.

Дослідницька група з 20 чоловік працює над тим, щоб навчити RAS виконувати безліч повсякденних завдань, в тому числі видавати нагадування про прогулянку з домашнім улюбленцем, поливі рослин або прийомі ліків, води і їжі. Поки що система ШІ тренується в штучно створеному середовищі. Це випробувальний цех з «розумними» давачами. Коли сенсори фіксують людини, що виконує певне завдання, RAS вступає в дії. Система використовує картографічну і навігаційну камеру, щоб виявити людину, а потім запропонувати йому допомогу.

Сучасна потреба суспільства в технологія величезна. Не менш масштабною є здатність ШІ допомагати у догляді за людьми похилого віку. Американське бюро перепису населення повідомляє, що до 2035 року кількість людей у ​​віці 65 років і старше перевищить кількість людей, молодших за 18 років. Зараз більше половини людей від 85 років і старше потребують допомоги при виконанні рутинних завдань. Національні витрати на цей вид допомоги становлять майже 2 трильйони доларів.
Кількість людей похилого віку в США збільшиться в три рази в наступні 30 років, тому без технологічних рішень не обійтися – вони будуть необхідні як у приватних будинках, так і в спеціалізованих центрах допомоги. Подібна тенденція характерна і для інших країн світу.

Можлива проблема, з якою стикається індустрія Eldercare-технологій: орієнтація виробників смарт-рішень на молоду аудиторію. До того ж вартість систем «розумного» будинку значно вище середньої, її зможуть дозволити собі не всі соціальні групи.

Нарівні з ШІ, для підвищення якості життя літніх людей застосовується і технологія IoT. З її допомогою функціонують додатки для контролю артеріального тиску, планувальники відвідувань, нагадування про візити до лікаря і багато іншого. Соціальна активність також важлива для соціалізації людей похилого віку. Наприклад, в установі для престарілих в Аделаїді (Австралія) застосовуються смарт-екрани для перегляду повідомлень і відеозаписів, виданих туристичною компанією, а також для віртуальних «екскурсій» в громадські місця. А компанія Google випускає продукти «розумного» будинку під маркою Nest, які допомагають людям похилого віку вести комфортний спосіб життя (розумні замки, термостати, камери і т.д.).