Розумне місто

Як розумні міста будуть самі забезпечувати себе енергією – звіт IDTechEx Research

Компанія IDTechEx Research випустила звіт про влаштування «розумних» міст з автономним енергопостачанням. У цьому звіті описується загальна характеристика енергетики в «розумному» місті, а також аналізуються існуючі та альтернативні способи енергопостачання. На думку фахівців, в енергетичному секторі всю увагу необхідно звернути на такий спосіб виробництва енергії, який не шкодив би навколишньому середовищу. Стратегія розрахована на найближчі 30 років.

Офіційна назва звіту: «Розумні міста з автономним енергозабезпеченням 2018-2028». У ньому представлена ​​інформація про всі джерела електроенергії у містах: автомагістралі, будівлі, річкові греблі, а також про інтегровані в будівлі фотоелектричні системи або батареї (BIPV). В якості альтернативних джерел вчені пропонують використовувати енергію вітру та води. Для зручності вивчення інформація подана у декількох форматах: дорожні карти, інфограмми, прогнози і графіки. Для кожної технології наведено порівняльну характеристику ефективності.

Документ буде корисний розробникам і користувачам енергозберігаючих або енерговиробних технологій, власникам об’єктів нерухомості, міським адміністраціям та комунальним службам, забудовникам, архітекторам і законодавцям. IDTechEx – це мультинаціональна компанія, яка проводить детальні дослідження ефективності інноваційних технологій. Всі дані перевірені і зібрані технічними аналітиками компанії на території Азії, Австралії, Європі, США, Китаю і Кореї.

У звіті є розділи, присвячені енергії вітру в «розумних» містах, описана технологія отримання електрики з повітря. Вона поки недоступна для широкого застосування і не розголошується, але перші спроби її комерціалізувати були прийняті у минулому році. Експерти детально вивчили процес застосування міського фотоелектричного обладнання, зокрема, сонячних панелей BIPV (батарей), які монтуються на дах будівлі або фасад. Описали в звіті і багатофункціональні вікна зі склом, здатними акумулювати сонячну енергію.

Більшість з існуючих методів енергозбереження вчені пропонують модифікувати. Наприклад, замість звичайного фотоелектричного віконного покриття можна встановити затемнене. Так в офісі буде підтримуватися комфортна температура навіть у спекотний день, а витрати коштів на кондиціонування приміщень скоротяться. Ще одне інноваційне рішення – застосування дорожнього покриття, яке акумулює кінетичну енергію, що виникає від тертя коліс автомобіля з поверхнею. З цією метою вчені рекомендують використовувати п’єзоелектричні панелі. В якості додаткових технологій по забезпеченню міст електрикою аналітики пропонують застосувати вертикальні вітрові турбіни, встановлені на дорогах ближче до бордюрів.

Підводячи підсумки, аналітики IDTechEx повідомили, що у смарт-містах основний акцент потрібно робити на розвиток енергодобичі з будь-яких вільних, загальнодоступних джерел, тобто, на енергію сонця, вітру і води. Такий раціональний і екологічний підхід забезпечить енергоресурсами кожне «розумне» місто. У майбутньому перейняти досвід енергетичної автономії у розумних міст зможуть і більш дрібні населені пункти в усіх країнах світу.