Розумне місто

Як Big Data змінюють світ управління інвестиціями

Как Big Data меняют мир управления инвестициями

Спеціаліст BlackRock Рональд Кан (Ronald Kahn) зазначив, що процес управління інвестиціями стає все більш системним і вже не може спиратися тільки на інтуїцію і логіку учасників фінансового ринку. З’являється програмне забезпечення, що прораховує ризики факторних інвестицій, розростаються біржові інвестиційні фонди, і в цілому змінюються ринкові правила. Дані і технології стають критично важливими для процесу управління і контролю фінансів.

Аналітики виділяють сім ключових тенденцій в сфері управління інвестиціями. Вони будуть актуальні, як мінімум, в найближчі 5-10 років. У список увійшли:

  • активні інвестиції проти пасивних;
  • посилення конкуренції;
  • зміна ринкових умов;
  • Big Data;
  • «розумні» бета-фактори (smart beta);
  • інвестування надприбутку;
  • зменшення комісійних винагород.

Перші три тенденції представляють проблему для активного управління. Але четверта – зростання популярності Big Data і пов’язаних з ними технологій, наприклад, машинного навчання та штучного інтелекту в цілому – корисні. Сьогодні стандартні фінансові дані доступні будь-кому, хто має підключення до Інтернету. Мільйони людей можуть оперувати фінансовою інформацією, хоча, звичайно, для успішного інвестування з використанням всіх переваг технологій потрібне тривале навчання і практика.

Крім зростання популярності великих даних загалом, спостерігається підвищення інтересу до різних неструктурованих джерел інформації. Тепер для участі у фінансовій діяльності користувачам мережі потрібно навчитися визначати, яка інформація корисна, а яка ні. Big Data представляють величезну користь для сегмента активного управління. Пов’язані з ними технології, такі як машинне навчання і штучний інтелект – це інструменти для повного доступу до великої кількості неструктурованих даних і їх аналізу.

Окремо варто згадати про «розумні» бета-фактори. Це альтернативні схеми оцінки ринкових індексів. Вони ліквідні і мають низьку волатильність (їх ціна мало змінюється, вона статична). Ось чому описані інструменти фінансового ринку викликають інтерес інвесторів. Є всі підстави вважати, що в майбутньому їх цінність буде продовжувати рости. Прогноз на найближче десятиліття полягає в тому, що управління інвестиціями буде ставати все більш системним, учасники ринку почнуть частіше використовувати аналіз, структурування інформації та стануть діяти не інтуїтивно, а на підставі загальної маси наявних даних.