АІ в бізнесі

Як AI та IoT запобігають втратам врожаю: розумні сенсори від Centaur Analytics

За оцінками експертів консалтингової компанії AgriMax, світова сільська промисловість щорічно втрачає до 17% врожаїв. Велика частина втрат відбувається в процесі доставки, а також при зберіганні у металевих силосах, в яких сировина піддається впливу мікробів і шкідників.

Виробники, що працюють з технологіями IoT, пропонують високотехнологічні рішення, які зменшують втрати врожаю – це інтелектуальні датчики, працюючі на базі штучного інтелекту. Одна з компаній-лідерів у цьому напрямку – це Centaur Analytics, заснована в м. Волос у 2014 році. За підтримки інвесторів розробники створили унікальне рішення для захисту посівів від шкідників – інтелектуальні сенсори Centaur’s. Вони допомагають скоротити втрати врожаю під час зберігання.

У Centaur Analytics застосували запатентовану технологію військового призначення для сектора сільського господарства, а саме – фосфінові датчики. Такі пристрої використовуються військовими для виявлення витоків токсичного газу. У сільському господарстві фосфін застосовують для знезараження зібраного зерна та інших культур. Сенсори Сentaur’s володіють функцією об’ємного охоплення даних, вони можуть сканувати і передавати дані про стан урожаю загальною масою до 1000 тонн.

Група датчиків реєструє не тільки рівень фосфіну, а й коливання температури і вологості, що представляють найбільшу загрозу для збережених культур, а також рівень кисню і вуглекислого газу в контейнерах. Фосфінові сенсори Centaur’s забезпечують безпечне використання пестицидів у силосі і гарантують повне знищення шкідників без шкоди для зерна. Групи датчиків відстежують стан посівів з моменту збору врожаю, протягом транспортування і в період зберігання.

Сенсори фіксують будь-які коливання рівня речовин у силосі, аналізують безпеку середовища і направляють дані в хмарне сховище. Програма також видає прогноз щодо можливих ризиків при зберіганні будь-якої партії врожаю. При підозрі на ушкодження сировини інтелектуальний інтерфейс Centaur’s направляє запит аудитору з метою перевірки стану зернових або відправки сировини у продаж, поки вона свіжа. Така точність алгоритмів дії досягається завдяки тренуванню на імітаційних моделях.

Ізраїльський фонд Trust OurCroud First В вклав у Centaur Analytics 1,3 мільйона доларів, ще 3 мільйони доларів компанія отримала від венчурних фондів Marathon і Detia Degesch. В даний час виробник працює на ринках Північної і Південної Америки, і планує до 2019 року створити нові точки збуту в Європі, додавши до наявних культур каву, какао-боби і горіхи.