Освіта

WhiteHat Jr – стартап раннього програмування з Мумбая

Мумбайський стартап WhiteHat Jr просуває ідею навчання дітей програмуванню з ранніх років і вже претендує на звання найуспішнішого edu-tech проекту. За рік існування на онлайн-платформі WhiteHat Jr було проведено понад 150 тисяч навчальних тестів, створено 400 тисяч проектів, зареєструвалося 500 викладачів і на 100% збільшилася кількість користувачів. Засновником і генеральним директором проекту є колишній генеральний директор Discovery Networks Каран Баджадж (Karan Bajaj).

WhiteHat Jr був заснований в листопаді 2018 року з метою об’єднання творчих дітей, а не просто споживачів технологій. На думку засновника проекту, чим раніше дитина починає вивчати точні науки, тим більше користі в майбутньому їй це приносить. Діти використовують основи логіки, послідовності, структури і алгоритмічне мислення для кодування і створення технічних продуктів, наприклад ігор, анімацій, простих додатків. Що ще більш важливо, в ранньому віці вони починають вважати себе творцями ігор, а не гравцями, творцями відео і користувачами відео. Це впливає на їх образ мислення, поведінку і підхід до життя в цілому.

У доповіді «Майбутнє робочих місць» (The Future of Jobs), підготовленому Всесвітнім економічним форумом, прогнозується, що 65% дітей, які вступають в початкову школу сьогодні, в кінцевому підсумку будуть зайняті в абсолютно нових видах діяльності, яких в даний час навіть не існує. Через 7 років більше 60% робочих місць, існуючих сьогодні, зникнуть. Будь-яка праця, не пов’язана зі створенням унікального продукту, буде автоматизована. Таким чином, місія WhiteHat Jr – дати майбутнім поколінням проявити свої творчі функції за допомогою кодування. Крім цього, кодування допомагає дітям розвинути логічне та аналітичне мислення, підвищує креативність і концентрацію – все це навички, які можуть бути застосовані далеко за межами комп’ютерних наук. Деякі діти легко засвоюють код, в той час як іншим потрібен час, щоб оволодіти навичками. Всі заняття проводяться в віртуальному класі «один на один» з учителем. Персонал навчається за унікальною, оригінальною, запатентованою програмою.

Для дітей 80-х років кодування полягало в переході від GW-Basic/QBasic до Visual Basic на C ++ і так далі. Зараз тенденції змінилися. Популярність мов програмування постійно змінюється в залежності від змін в комп’ютерній архітектурі. Однак всі мови програмування мають однакову семантику, тобто, з їх допомогою можна створити будь-яку програму і т.д. Основна частина написання програм полягає не у вивченні синтаксису, а в умінні мислити в обчислювальному відношенні про проблему – як розбити складну проблему на більш прості, як використовувати абстракції, розробляти алгоритми для вирішення завдання і визначати шаблони. На курсі WhiteHat Jr дітям передають важливі основи обчислювального мислення за допомогою вивчення мов з простим синтаксисом.

У другій половині 2019 року попит на послуги мумбайської платформи WhiteHat Jr був величезний. Той факт, що кожна дитина може стати творцем додатка або корисної програми вельми вражає. В даний час проект знаходиться в процесі бета-тестування програми в Сінгапурі, а пізніше планує розширити мережу і в інших регіонах. Зараз в WhiteHat Jr навчаються діти з усієї Індії, в тому числі з міст другого і третього рівня, таких як Балангир, Нагпур, Ахмедабад і т.д.