Розумне місто

Way Finder – додаток для навігації і орієнтації на місцевості

Карты, Навигация, Приложение
Фото: moovit
 

Компанія Moovit, що спеціалізується на рішеннях Mobility-as-a-Service (MaaS), випустила Way Finder, програму на базі доповненої реальності (AR) для швидкого і зручного прокладання маршрутів. Застосування додатку підвищує комфорт мешканців міста під час використання громадського транспорту. В основі принципу дії Way Finder – відображення цифрових позначень і покажчиків поверх реальних відео з камери. Інтерфейс інтуїтивно зрозумілий, його цікаво використовувати.

Деяким людям важко орієнтуватися на незнайомій місцевості, вони стикаються з труднощами при побудові маршрутів або під час пошуку необхідної будівлі в чужому районі, плутають станції метро, ​​виходять не на своїй зупинці автобуса. Moovit пропонує скористатися бета-версією Way Finder, призначеною для користувачів iOS по всьому світу. Якщо відкрити програму, можна помітити у верхній частині екрану покажчики і знаки, які спрощують пошук правильних автобусних зупинок, входів в метро і в цілому показують правильність руху за маршрутом. У майбутньому розробники планують додати підказки, направляючі користувача до стоянок таксі, підстанцій зарядки електросамокатів і т.д.

Йован Мейдад (Yovav Meydad), директор з розвитку і маркетингу Moovit повідомив, що всі думки користувачів про роботу програми та міської мобільності будуть враховані в процесі доопрацювання програми. Для багатьох жителів мегаполісів пересування на незнайомій місцевості – це стрес. Moovit намір усунути незручності і вивести використання громадського транспорту на новий рівень, – підкреслив фахівець.

Way Finder працює по багаторівневому принципу: спочатку користувач обирає опцію «Навігація», після чого відкривається карта прямих маршрутів, і тільки потім надаються покрокові інструкції з навігації. Користувачі також можуть увімкнути оповіщення про прибуття і в потрібний час отримати повідомлення «get off» про те, що їм потрібно зійти саме на цій автобусній зупинці або залізничній станції. Верхня половина екрана містить віртуальні покажчики і стрілки для повороту в потрібному місці, ці покажчики накладаються прямо на зображення камери. Нижня половина екрану показує, де саме знаходиться користувач (зображення в режимі «з висоти пташиного польоту»). Коли телефон перевернутий, екран перемикається тільки на відображення карти.

Користувачі з останньою версією iOS можуть активувати Way Finder на екрані налаштувань програми в розділі «labs». Для швидкого виправлення помилок і покращення роботи програми після встановлення Moovit робить запит на зворотний зв’язок.