Інтелектуальні машини

Vision-S – електромобіль від компанії Sony

CES 2020, Sony, Vision-S
Фото: Sony

Компанія Sony презентувала новий електромобіль Vision-S на виставці Consumer Electronics Show 2020 (CES). Однак запускати у виробництво новинку виробник поки не поспішає. Автомобіль привертає увагу оригінальним користувацьким інтерфейсом. Перший акцент – кілька прямокутних дисплеїв на приладовій панелі. Кожен дисплей сенсорний, завдяки йому і водій, і пасажир отримують доступ до всіх засобів керування автомобілем. Дисплеї мають анімоване меню управління, також водієві доступний перегляд фільмів та ігор, ліцензованих компанією Sony.

Центральна консоль використовується для навігації по меню, вона управляється кількома дотиками. На ній можна регулювати налаштування температури в салоні автомобіля і інші параметри. Критики прийняли ідею Sony досить лояльно, і навіть порівняли розробку з екраном в автомобілі Byton Consept EV. Менше двох місяців тому компанія Ford також презентувала авто з величезним дисплеєм – Mustang Mach-E. Але у виконанні Sony такий дисплей виглядає набагато менш масивно.

Пасажири на задніх сидіннях також можуть скористатися дисплеями – екрани закріплені на спинках передніх сидінь. Виробник оснастив Vision-S високоякісним звуковим обладнанням, розташувавши в кожному підголівнику динамік, таким чином кожен пасажир, використовуючи навушники, зможе дивитися різні фільми або слухати різну музику. Ще одна ідея, впроваджена в Vision-S – давачі зображення для камер бокового огляду, які замінять традиційні автомобільні дзеркала. Крім сенсорів, які фіксують обстановку на дорозі, в транспортний засіб вбудовані датчики LIDAR, радари і ультразвукові сигнальні сенсори.

Звичайно, Sony могла б просто оснастити звичайний концептуальний автомобіль таким обладнанням, однак виробник поставив перед інженерами завдання створення працюючого в реальних дорожніх умовах автомобіля. На початковому етапі досить складним завданням виявився пошук батареї і її «пакування» в повнорозмірний акумулятор. Співпраця з автомобільним виробником Magna дала можливість спроектувати автомобіль, який розвиває швидкість від 0 до 60 миль в годину за 4,5 секунд. Транспортний засіб оснащений двома двигунами потужністю 200 кВт (по одному на кожну вісь) і розвиває швидкість до 149 миль на годину. Докладні дані про тривалість поїздки наведені не були, проте приладова панель показала, що після подолання відстані в 277 миль заряд батареї склав 82%.

На думку фахівців компанії Sony, технологічний принцип електрокара може бути використаний для живлення будь-яких транспортних засобів: від позашляховиків до громадського транспорту.