Інтелектуальні машини

Вісім кращих AI-систем для створення музики

Искусственный интеллект, Музыка, Программное обеспечение

Створення музики завжди було складним процесом. Людина придумувала мелодійний фрагмент, створювала гармонію і ритм, а потім підбирала інструменти для виконання. Машини можуть перевершити людину багато в чому, але в тому, що стосується мистецтва, поки тільки допомагають. Так, штучний інтелект поступово застосовується для виробництва і обробки музичних записів.

Інтернет-видання Happymag.tv склало рейтинг найбільш важливих і функціональних додатків для виробництва музики.

Atlas
Продукт новозеландської компанії Algonaut. ПЗ використовується для організації бібліотеки семплів і їх угруповання відповідно до музичних стилей. Додаток дозволяє створювати семпли ударних одним клацанням миші.

Playbeat
Покрокові секвенсори використовуються в музиці для виробництва бітів. Додаток Playbeat використовує AI для рандомізації музичних канавок, маніпулюючи висотою тону, гучністю і іншими параметрами. У програму завантажуються семпли, а потім одним натисканням кнопки вибирається випадкова запис, який можна обробляти далі.

Rhythmiq
Rhythmiq – програмний продукт Accusonus, трохи схожий за принципом роботи на Playbeat. Замість створення бітів з нуля, він використовує раніше завантажені записи з наступними змінами. Акцент тут робиться на живий виступ. Якщо у музиканта вже є заготівля твору, але потрібні природні варіації, наприклад, тиша або барабанне збивання, Rhymthmic стане у нагоді.

AI Duet
AI Duet вивчає мільйони мелодій, а потім машинне навчання розшифровує відношення між музичними фрагментами. На підставі вивчених мелодій машина створює свої, не ідентичні, але досить схожі.

Musico
Musico – італійська компанія-розробник програмного забезпечення, яка розробила AI-додаток для генеративного і адаптивного створення музики. Musico генерує музику в різних жанрах і реагує на дії людини в режимі реального часу. Він здатний формувати нескінченний музичний потік, а будь-яка створена пісня не захищена авторським правом, і це робить її доступною для вільного використання.

Aiva
Aiva – платформа, яка створює звукові доріжки (MIDI-файли в обраному стилі). Як тільки користувач вибере відповідний стиль, він може завантажити MIDI-файли, щоб збагатити їх додатковими звуками.

MatchTune
MatchTune (раніше відоме як Muzeek) – це програмне забезпечення, що використовує штучний інтелект для вирішення проблеми, унікальної для 21-го століття: саундтреки YouTube. Переважна більшість відеороликів на YouTube не супроводжуються ідеальним саундтреком – музикою, гармонійно підібраною під стиль і драматичні моменти в кожному відео. Штучний інтелект аналізує точки кульмінації у відео, потім розділяє оригінальну композицію на складові, перебудовуючи їх в новий запис, що ідеально співвідноситься з діями на екрані.

LANDR
Девіз LANDR каже: «Створіть, а ми зробимо все інше». Рішення надає користувачам семпли для створення нових композицій, а також плагіни в оренду. Створену музику користувачі викладають на платформі для обміну думками та відгуками.