Розумне місто

VisibleZone попереджає водіїв про перешкоди на дорогах

Visiblezone, Водители, Движение на дороге, Пешеходы

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в 2018 році в результаті дорожньо-транспортних пригод загинуло 1,5 мільйона чоловік, з них більше половини були пішоходами і велосипедистами. Одним з головних винуватців є так звана проблема «прихованого пішохода», коли люди, приховані перешкодами, раптово опиняються перед швидкісними транспортними засобами. Давачі LIDAR, радари і камери покращують виявлення людей на дорозі і поряд з нею, але в деяких випадках навіть найпередовіші системи допомоги водієві не можуть передбачати знаходження людини на проїжджій частині.

Стартап Visiblezone запропонував своє рішення проблеми. Використовуючи комбінацію моделей штучного інтелекту і машинного навчання, даних зі смартфонів і звичайного автомобільного устаткування, розробники знайшли спосіб попереджати водіїв про потенційні найближчі об’єкти, допомагаючи їм уникати нещасних випадків.

Система визначення «прихованих пішоходів» анонімно збирає інформацію з усіх типів давачів та GPS. Так Viziblezone навчає і вдосконалює свої алгоритми ШІ, щоб створювати поведінкові профілі, які враховують атрибути оточення людей або велосипедистів, що рухаються дорогою. Всі моделі адаптуються до міста, в якому застосовуються. Це необхідно для мінімізації помилкових спрацьовувань.

Використовуючи готові поведінкові профілі, а також дані зі смартфонів про місцезнаходження людини, система передає їх координати водіям проїжджаючих транспортних засобів, оснащених програмним забезпеченням Visible zone. Вони отримують ці дані та обробляють в реальному часі. Після чого система, керована нейромережею, визначає ризик аварії на основі інформації про пішоходові, профілі водія і обстановці на дорозі. Коли нейромережа виявляє високий ризик аварії, вона попереджає про це водія і відправляє повідомлення блоку управління двигуном автомобіля (на процес відводиться близько 3 секунд, цього достатньо, щоб уникнути зіткнення).

Одночасно система може видати повідомлення на телефон пішохода, щоб попередити його про водія, який проїжджає повз. Нейромережа здатна виявляти пішоходів на відстані до 150 метрів у будь-яку погоду при будь-якої видимості, вдень або вночі. Під час використання програми батарея смартфона розряджається на 5% за добу, але Viziblezone працює над тим, щоб скоротити час удвічі. Під час демонстраційної поїздки по периметру Міжнародного конференц-центру в Єрусалимі за участю акторів, що зображують пішоходів, розробники успішно протестували систему Viziblezone в дії. В даний час стартап веде переговори з Uber про впровадження свого рішення в додатки компанії.