Розумне місто

Великі дані в індустрії лікарського канабісу

У США обсяги ринку легального канабісу складають 11,9 мільярдів доларів на рік. За прогнозами експертів, до 2025 року обсяги ринку складуть вже 66,3 мільярда доларів. Зараз в індустрії вирощування марихуани активно використовуються великі дані: вони незамінні для галузі з таким масштабним обігом коштів. Ефективне використання даних знижує експлуатаційні витрати компанії і сприяє ефективному використанню ресурсів.

На що впливають великі дані в індустрії канабісу

Продукт
Доступ до величезної кількості інформації дозволяє виробникам оптимізувати зміни навколишнього середовища і змінні, а також в цілому знизить навантаження на виробництво. Завдяки big data виробники також можуть регулювати рівень CBD (діюча речовина марихуани – канабідіол) в рослинах, змінювати їх генетичний склад, розробляти нові підвиди рослин зі стійкістю до захворювань. За допомогою технології штучного інтелекту і машинного навчання агротехнічні системи в теплицях збирають необхідні дані і видають рекомендації про те, що змінити в процесі вирощування.
Такі системи автоматично корегують температуру, освітлення та інші фактори, які сприяють зростанню врожаю. З правильною системою керування даними компанії знижують витрати на електроенергію, зменшують кількість відходів, підвищують рентабельність інвестицій.

Доставка
Процес вирощування марихуани – не єдине, на що ШІ чинить серйозний вплив. Не менш важливо дотримуватися термінів доставки. Багато стартапи шукають технологічні способи поліпшення процесу доставки продукту по всій країні. Наприклад, компанія Eaze (Каліфорнія) використовує big data для доставки марихуани через спеціальний додаток. Зараз результати аналітики застосовуються для прогнозування попиту і пропозиції, а також для зміни графіка доставок в реальному часі.

Продажі
У міру того, як легалізація марихуани в США поширюється на більшу кількість штатів, спостерігається зростання компаній-конкурентів у галузі. Такий підхід дає можливість для використання великих даних з метою розуміння маркетингової політики, у брендингу і стратегії продажів. Наприклад, аналітичні компанії, такі як Cannabase, використовують прогнозну аналітику на основі великих даних, щоб допомогти учасникам ринку передбачити тренди, зміни цін, коливання обсягів продажів і привернути увагу рекламодавців.

Управління
Одна з найсерйозніших проблем в управлінні компанією з виробництва канабісу – це регулювання нормативних вимог, страхування та безпека платежів. Компанія MJ Freeway пропонує програмне забезпечення для контролю ферм, які вирощують канабіс в Колорадо.

За прогнозами аналітиків, найближчим часом галузь буде розвиватися і рости в масштабах, тому важливо, щоб компанії, які хочуть стати лідерами галузі, повинні приділяти увагу розвитку технології штучного інтелекту і галузі big data.