АІ в бізнесі

VCV.AI презентувала технологію рекрутингу, в якій роль менеджера з персоналу виконує робот

HR, HR технологии, Рекрутинг

Американський стартап VCV.AI впроваджує програмне забезпечення для оптимізації процесу рекрутингу. Тепер проводити співбесіду кандидата на вакансії може спеціально навчений бот. VCV має функцію розпізнавання голосу і обличчя, його використання усуває можливу упередженість при наймі персоналу, повідомляють розробники.

Персональний асистент повністю замінює співрозмовника-людину, а менеджер з персоналу використовує вільний час для інших робочих завдань. Тестування бота-рекрутера проводилося протягом двох років і зараз розробка активно застосовується компаніями Danone, L`Oreal, Unilever, METRO, Philip Morris International, а також іншими компаніями в тестовому режимі.

При першому дзвінку віртуальний асистент цікавиться, чи зручно здобувачеві продовжувати розмову. Якщо відповідь ствердна – VCV продовжить роботу, якщо ні – попрощається і зателефонує пізніше. Основна відмінність VCV від співбесіди по Skype полягає в тому, що Skype передбачає саме онлайн спілкування і відеоконтакт. Користувач і бот VCV спілкуються в рамках цифрового інтерв’ю: це запис відповідей кандидата на посаду. Керівнику підрозділу не потрібно бути присутнім на співбесіді, питання задає бот, а записані на відео відповіді проглядаються у зручний для роботодавця час.

Застосування VCV доцільно для всіх типів вакансій – від співробітників початкової ланки до керуючих фахівців середнього рівня. Даний сервіс найбільш часто застосовується у сфері продажів, маркетингу, фінансів і в управлінні. Деякі компанії користуються ботом-рекрутером для найму персоналу в роздрібну торгівлю, на стажування або у сферу продажів. За задумом розробників, місія VCV – це усунення упередженості менеджерів по персоналу при прийомі співробітників на роботу.

Під час тестового періоду сервіс використовувався компаніями-розробниками для попереднього відбору кандидатів, автоматичних перевірок викликів і проведення голосових інтерв’ю. З кандидатами проводить співбесіду бот з функцією розпізнавання обличчя і голосу. В ході розмови нейронна мережа визначає настрій і модель поведінки здобувача, а також фіксує надмірну нервозність або виявляє можливі психічні розлади. Бот позбавлений расових або релігійних забобонів, неупереджений і не може дискримінувати кандидата на посаду за гендерною ознакою.

VCV.AI заявляє, що завдяки роботам-рекрутерам компанії заощаджують більше 20 робочих годин на тиждень. Зараз VCV.AI планує зміцнити свої позиції на світовому ринку підбору персоналу і відкрила новий офіс у Токіо. Проект підтримала японська компанія VC Will Group, фонд Talent Equity Ventures і приватні інвестори.

Опитування, проведене аналітичною агенцією Deloitte показало, що кожна велика компанія витрачає в середньому 4 тисячі доларів на процес найму кандидатів на керівні посади. А для підвищення ефективності найму рекрутингові агентства навіть залучають інвесторів, наприклад, HireVue отримав інвестиції в сумі 93 мільйони доларів, а AllyO – у розмірі 19 мільйонів доларів.