Інтелектуальні машини

ВЧЕНІ СТВОРИЛИ AI, ЯКИЙ СТВОРЮЄ ДОРОЖНІ КАРТИ З ВИКОРИСТАННЯМ АЕРОФОТОЗНІМКІВ

Дослідники Лабораторії комп’ютерних наук штучного інтелекту (CSAIL) MIT розробили інтелектуальну систему під назвою RoadTracer на основі власної нейромережі. AI працює по закладеному алгоритму, який вивчає аерофотознімки або супутникові знімки місцевості і шукає дороги по пікселям відповідного кольору, після чого створює схематичні карти на основі отриманої інформації.

Згідно з інформацією творців, сьогодні RoadTracer безпомилково визначає дороги на тлі міського та природного ландшафтів і здатний відображати автомобільні розв’язки з точністю до 44%. Варто відзначити, що аналогічні технологічні рішення інших розробників показують точність всього в 19%, в той час як RoadTracer знаходить дороги і становить карти швидше і краще на 45%, ніж інші аналогічні системи.

В ході тестування система навчалася, працюючи з картами і аерофотознімками Нью-Йорку, а також 20 міст з Північної Америки і Європи, удосконалюючи алгоритми пошуку доріг. Так, сьогодні RoadTracer може «передбачати» наявність дороги навіть в тому випадку, якщо на знімку вона прихована за тінями будівель, або її не видно з-за дерев. Єдина складність для AI – побудова точних схем руху на багаторівневих розв’язках та виявлення підземних тунелів, яких не видно на знімках. Втім, дослідники впевнені, що вже незабаром ця проблема буде вичерпана за допомогою удосконалення технології.

Відзначимо, що розумні програми, такі як, наприклад, Google Maps – останнім часом стали не просто буденністю для сучасного користувача, а, в першу чергу, необхідністю. Проте, в своїй більшості сервіси картографії поки що далекі від ідеалу, так як містять карти не всіх світових доріг, яких на планеті більше 65 млн. км.