Здоров'я

В ІЗРАЇЛІ УДОСКОНАЛЮЮТЬ ПРОЦЕС ДІАГНОСТУВАННЯ І ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ ЗА ДОПОМОГОЮ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

Відомо, що системи штучного інтелекту вже давно знайшли своє застосування у медицині в усьому світі. Розумні технології допомагають справлятися з низкою складних завдань, спрощуючи життя і медикам, і пацієнтам.

Ізраїльська компанія Medial Early Sign стала черговим потенційним розробником в сфері інноваційного інжинірингу, поставивши перед собою завдання використовувати інтелектуальні системи для поліпшення якості медобслуговування. На даний момент компанія розробляє AI, який допоможе лікарям в ранній діагностиці захворювань пацієнтів.

Передбачається, що на ринку будуть представлені два програмних продукту на базі штучного інтелекту, які зможуть аналізувати і систематизувати електронні карти пацієнтів, прогнозувати можливі захворювання, а також здійснювати комплексний моніторинг всіх можливих способів їх лікування.

Згідно із задумом розробників, аналіз даних про пацієнтів здійснюватиметься за допомогою роботи з вже існуючою інформацією, яка міститься в медичних електронних записах – починаючи з року народження та етнічної приналежності, і закінчуючи алергією на конкретний препарат або звернень до медичних установ з малозначного приводу. AI також буде обробляти і оновлювати зазначені дані на основі свіжої інформації що надходить.

Крім того, компанія Medial Early Sign розробила для інтелектуальної системи власний алгоритм, який дозволить ставити точний діагноз і прогнозувати появу у пацієнтів того чи іншого захворювання на основі наданої про людину інформації. Такий підхід дозволить лікувати хвороби на ранніх стадіях прояви. Експерти розраховують на те, що AI також зможе пропонувати кращі підходи по догляду за хворими та аналізувати доцільність прийому тих чи інших препаратів для більш ефективного лікування захворювання.

Нова технологія вже працює в тестовому режимі в 14 медичних установах Європи, Північної Америки та Азії. На сьогоднішній день в базі AI міститься вже 20 млн. профілів пацієнтів, а експерти з Оксфордського університету і групи компаній Kaiser Permanente підтвердили функціональність ізраїльської розробки у допомозі при лікуванні пацієнтів.