Розумне місто

В Іспанії почала працювати інтелектуальна система вентиляції Metro de Madrid

Компанія-інтегратор інтелектуальних рішень Accenture (Дублін, Ірландія) розробила для іспанського метрополітену систему штучного інтелекту, яка навчається самотужки. Ця система забезпечує високу якість повітря у метро і знижує енерговитрати на вентиляцію на 25%. Ідея створення такої вентиляційної системи з’явилася не випадково – концепт був розроблений на підставі принципу природного вентилювання бджолиних вуликів, температура всередині яких у літній час не перевищує 20-25 градусів Цельсія.

Як працює інтелектуальне ПЗ від Accenture

Щодня метрополітеном Мадрида користується 2.3 мільйона пасажирів. Мережа підземних залізниць налічує 301 станцію і має загальну протяжність 294 км. Щоб зберігати прохолоду на станціях, особливо у літні місяці, Metro de Madrid використовує 891 витяжний вентилятор, кожен з яких споживає до 80 гігават-годин електроенергії на рік.

Експерти з кондиціонування і вентиляції метро Мадрида (Madrid Metro Ventilation) спільно з Accenture Applied Intelligence розробили програму, яка використовує алгоритм оптимізації, що оперує величезними обсягами даних. Це інформація про температуру повітря, архітектурне влаштування станцій, частоту руху поїздів, завантаження пасажирами у різні проміжки часу серед дня, загальна щільність пасажиропотоку у будні, вихідні та святкові дні. Також програмне забезпечення фіксує витрати електроенергії і її вартість за день роботи метрополітену. При роботі Metro de Madrid обробляються як реальні, так і змодельовані дані з урахуванням як зовнішньої температури повітря, так і підземних температур протягом кожних наступних 72-х годин.

Методи машинного навчання дозволяють найкращим чином спрогнозувати оптимальне співвідношення повітря, яке потрібно подати для вентилювання, чи те, яке потрібно вивести назовні. Керівник відділу проектування та технічного обслуговування Іссак Центеллас (Isaac Centellas) повідомив, що у результаті роботи інтелектуального програмного забезпечення було досягнуто відразу дві мети: зниження витрат на електроенергію і поліпшення загальної кліматичної ситуації у підземній частині Мадрида. Енергоефективність та екологічність – дві переваги, які дає застосування сучасних інтелектуальних сервісів в інфраструктурі «розумного» міста. Крім основних функцій, ПЗ мадридського метро відстежує збої у роботі вентиляторів. Таким чином, недоліки системи усуваються майже відразу після виникнення.

Офіційна презентація розробки від Accenture відбудеться на Mobile World Congress у період з 25 по 28 лютого у Барселоні. Вона повністю відповідає концепції розвитку smart-міст, в яких пріоритетним напрямком є ​​збереження навколишнього середовища, контроль викидів шкідливих речовин в атмосферу і створення комфортних умов для городян.