Розумне місто

В Іспанії підвели перші підсумки роботи соціально-екологічної платформи FeliZiudad

Renault вивчає вплив своєї платформи FeliZiudad на міську інфраструктуру за підтримки компанії EIT InnoEnergy. Ініціатива спрямована на те, щоб зробити міські і сільські райони Іспанії більш облаштованими для комфортного життя, екологічними і стійкими до кліматичних змін.

EIT InnoEnergy – компанія, що просуває інновації в області стійкої енергетики, запропонувала компанії Renault в рамках її міської платформи FeliZiudad, застосувати засоби сертифікації якості послуг і їх глобальне оцінювання в усіх населених пунктах Іспанії. Програма діє за схемою, подібною до відомого проекта «Блакитний прапор» (Blue Flag). Цей проект допоміг тисячам світових міських спільнот захистити біорізноманіття своїх берегових ліній. Він був покликаний привернути увагу громадськості до проблем екології, світової екологічної кризи і стабілізації клімату.

FeliZiudad – платформа, створена компанією Renault для допомоги сільським і міським населеним пунктам у повноцінному впровадженню сталої енергетики і перемиканню в режим смарт-сіті. Партнер Renault, компанія EIT InnoEnergy, розроблятиме, впроваджуватиме і управлятиме процесом оцінки ініціатив, здійснюваних через платформу. Оцінка буде проводиться за чотирма параметрами:

  • стійка мобільність – використання транспортних засобів з низьким рівнем викидів, а також громадського та приватного транспорту, оцінка рівня ефективності транспорту, якості обслуговування та фіксація якості повітря, а також контроль викидів вуглекислого газу;
  • будівлі – питання енергоефективності, місцевого виробництва електроенергії і тепла/холоду за рахунок поновлюваних джерел енергії;
  • громадські місця і придатність для житла – оцінка місць пішохідного руху, зелених зон і зон відпочинку, оцінювання рівня міського біорізноманіття, виробництва ресурсів, управління відходами, якості повітря і рівня шуму;
  • соціальна згуртованість – оцінювання таких аспектів, як етнічне розмаїття населення, контроль забезпечення прав і свобод жителів.

В рамках національно-екологічної ініціативи FeliZiudad населення не менше, ніж держава зобов’язане брати участь в підтримці екологічних стандартів в міському середовищі, приділяти увагу вихованню в собі відповідальності за рівень якості життя, а також застосовувати більш безпечні для природи і людей транспортні засоби. У районах, які заробили найбільшу кількість балів за впровадження еко-ініціатив та соціальних бонусів, будуть розміщені спеціальні логотипи. Схема буде випробувана в п’яти районах, а потім розгорнута у всіх населених пунктах Італії. Генеральний директор EIT InnoEnergy Мікел Ласа (Mikel Lasa) повідомив, що співпраця з компанією Renault дозволить поширити ідею стійкої енергетики в країні і підвищити якість життя громадян до максимального рівня вже в найближчі роки.

Платформа FeliZiudad була запущена 20 березня 2019 роки (у Всесвітній день щастя). Вона об’єднує понад 35 ініціатив в Мадриді, Каталонії, Країні Басків (Еускаді), спільнотах Галісія і Арагон. Один з цікавих проектів – «соціальний сад», був розроблений для боротьби з самотністю і ліквідації соціальної ізольованості літніх людей. Приклад роботи проекту: велосипедний кооператив Biciclot, обслуговуючий старі велосипеди і навчаючий виконанню технічного обслуговування як молодь, так і людей похилого віку.

Відомо, що EIT InnoEnergy, крім партнерства з Renault за підтримки Європейського інституту інновацій та технологій розробляє програму Citizen Initiatives: це винагорода жителів міста за найбільш корисні ініціативи і високу соціальну активність.