Новини

В Інституті Горшеніна відбувся круглий стіл з питань впровадження раннього програмування в існуючу систему освіти України

На думку експертів, навички поводження з ІКТ, як і основи програмування – це базові вміння, завдяки яким українські школярі в майбутньому стануть конкурентоспроможними на ринку професій, незалежно від обраної спеціальності.

Учасниками заходу були: Юрій Чубатюк, президент групи компаній Everest; Іванна Коберник, радник міністра освіти України; Олександра Бобруйко, вчитель вищої категорії, вчитель-методист гімназії «Академія сучасної освіти»; Катерина Гольцберг, дитячий і сімейний психолог, президент Професійної Асоціації дитячих аналітичних психологів.

Кожен спікер висловив думку щодо введення програмування в шкільну програму, а також озвучив актуальні проблеми сучасної системи освіти.

Президент групи компаній Everest, Юрій Чубатюк зробив акцент на тому, що для більшості дітей програмування є ключовим навиком, потрібно лише допомогти їм, створивши належні умови для навчання:

«… Діти, по суті, вже і так фактично залучені з ранніх років завдяки тому, що живуть в світі інновацій і сучасних гаджетів. Вони до цього готові. Їм лише потрібно створити умови, в яких вони зможуть посилювати свої знання і навички системно, в рамках навчання в школі, так як це роблять багато країн світу».


Також свою думку висловила радник міністра освіти і науки України Іванна Коберник. Вона підкреслила, що впровадити програмування в школах без відповідної підготовки вчителів, розвиненої інфраструктури і матеріалів для навчання буде складно:

«Коли ми говоримо про впровадження будь-яких курсів або програм в школі, ми повинні говорити про реальні можливості. У випадку з раннім програмуванням – це наявність комп’ютерів і доступ усіх шкіл до мережі інтернет».


Всі спікери прийшли до єдиного висновку, що сучасні школярі нерідко випереджають дорослих по навичкам поводження з технікою і гаджетами. Тому введення в шкільну програму основ програмування буде мотивувати учнів з великим інтересом ставитися до навчання в цілому, розширить їхній кругозір і поліпшить когнітивні здібності.