Розумне місто

В Індії запроваджують систему єдиного державного управління

В Индии вводят систему единого государственного управления

В Індії мають намір створити систему єдиного державного управління за допомогою таких сучасних технологій, як блокчейн, штучний інтелект, віртуальна реальність, дрони і хмарні обчислення. Зараз уряд під егідою прем’єр-міністра Нарендри Моді активно просуває стратегію єдиного управління та пропонує до впровадження індійську корпоративну архітектуру IndEA.

Раніше в цьому році в рамках 22-ї Національної конференції з електронного урядування (NCeG) представники всіх урядів штатів і підконтрольних територій, а також власники індійських стартапів провели мозковий штурм з питання створення оптимальної системи електронного управління, а також поділилися досвідом застосування функціональних рішень на базі ШІ. Північно-східному регіону було приділено особливу увагу, оскільки на політичну карту держави всі його учасники були додані відносно недавно. Зараз в даному секторі країни активно розвивається підприємництво, сучасні технології та стартапи.

У конференції взяли участь більше 500 делегатів, які представляють держави, а також топ-менеджери компаній WiproNSE, HP і KPMG. Захід був організований Департаментом адміністративних реформ і громадських скарг (DARPG) у співпраці з Міністерством електроніки та інформаційних технологій (MeitY), урядом Мегхалая (штат в північно-східній частині).

На порядку денному найбільш обговорюваних було питання ліквідації секретаріатів, які застосовують паперову документацію і заміна їх на хмарний хаб. У хмарному просторі планується виконувати не тільки зберігання даних, але і розробку урядових програм, повідомило інформаційне агентство країни IANS.

Другим важливим питанням була інтеграція різних платформ електронного управління по всій країні. У зв’язку з тим, що кожен державний департамент працював над різними системами програмного забезпечення, було необхідно, щоб всі вони об’єднувалися однією онлайн-платформою. Учасники конференції обговорили також вимоги з кібербезпеки до центрів обробки даних, і правила обробки інформації. Актуальною проблемою стала необхідність перепідготовки персоналу, навчання співробітників державних департаментів новим навичкам, поводження з програмами останнього покоління. У зв’язку з повсюдним поширенням таких явищ, як цифровий підпис, цифровий сертифікат і віртуальне сховище даних були проведені майстер-класи з кібербезпеки, основ управління даними.

Найближчим часом в Індії планують створити «Єдину національну платформу», щоб дізнатися, як розвиваються додатки з електронного урядування в різних індійських штатах. Деякі штати вже презентували свої розробки, наприклад, уряд Харьяна представив використання безпілотників для моніторингу територій; штат Одіші презентував OSWAS – систему управління файлами, кореспонденцією, обробкою файлів, внутрішнього обміну повідомленнями та аудиту; Мадхья-Прадеш виступив з доповіддю про громадянське управлінні в системі подачі скарг, Чхаттісгарх – з доповіддю про електронні аукціони з видобутку корисних копалин, а Раджастхан – про ефективну платформу електронного управління Raj-Kaj.