АІ в бізнесі

В Індії визначатимуть стан зернових за допомогою додатка Aerobotics

Інноваційний додаток Aerobotics’Artificial Intelligence розроблено групою вчених компанії South African Aerobotics і призначено для використання дронами. В основі механізму додатку лежить розпізнавання безпілотним апаратом зовнішніх дефектів рослин – безпілотник зможе побачити уражену культуру так само, як людина. Більш того, за допомогою програми машина аналізуватиме ознаки ураження посівних шкідниками і визначить, чим хворіє рослина.

Агрономи компанії вже класифікували і ввели в базу даних сотні тисяч ознак фітофтори – захворювання, що вражає картоплю, а також тріпса цитрусових. Інформація про шкідників і паразитів була передана системі машинного навчання через спеціальні алгоритми. Саме таким чином безпілотна машина, яка використовує додаток Aerobotics ‘, зможе дізнатися, що культура, яка знаходиться в полі огляду, вражена шкідником.

Майкл Малахе, фахівець з теорії аналізу та обробки даних South African Aerobotics: «Наші агрономи створили одну з найбільш докладних інформаційних баз шкідників культур у всьому світі. Ми досягли точності 80-90% у визначенні причини хвороби рослин, і чекаємо можливості реалізувати ідею додатка для більш широкого кола сільськогосподарських культур ».

Безпілотники зможуть наближатися до рослини на відстань одного метра, щоб зібрати дані на субміліметровому рівні. Зображення, зроблені мультиспектрального камерою дрона, дадуть можливість розрізнити на рослинах таких шкідників, як тріпси і мікроскопічні кліщі. Вивчивши картинку, можна буде розпізнати зовнішні недоліки зернових, побачити зав’язь квіток або фруктів, і точніше оцінити очікувані обсяги врожаю.

Механізм роботи програми:  чим саме безпілотник допоможе фермеру?

За словами генерального директора South African Aerobotics Джеймса Патерсона, чиє дитинство пройшло на цитрусовій фермі, нова технологія принципово відрізняється від інших методів збору даних в агросекторі. Чим більше даних зберуть системи за допомогою додатка, тим потужнішим стане алгоритм аналізу даних. Компанія використовує програмне забезпечення Aerobatics Aeroview, флагманським додатком якого є Aeroview Scout. Це ПО унікальне і здатне самостійно розробляти маршрути польоту безпілотних літальних апаратів. Дрон, в свою чергу, автоматично виявлятиме шкідників або хвороби рослин під час польоту.

Карта маршрутів базується на результатах попередніх польотів. Маршрут безпілотника транслюється на смартфон фермера, відправляючи йому координати проблемних ділянок посівів. Камера дрона здатна робити знімки навіть через сітку, проте є і недоступні для безпілотної машини ділянки, наприклад, закриті системи вирощування столових сортів винограду. У той же час, звичайні виноградники не є проблемою для вивчення та аналізу.

В даний час в 11 країнах світу налічується близько 500 фермерських господарств, які використовують дану технологію. У південноафриканському агросекторі близько 40% виробників зернових та п’ята частина постачальників цитрусових вже застосовують на практиці додаток Aerobotics’Artificial Intelligence. Зараз розробники просувають свій продукт в США, оскільки агросектор країни гостро потребує контролю врожайності і здоров’я культур. Додаток також було презентовано в Кенії, Мозамбіку, Іспанії, Австралії і Великобританії.