Розумне місто

Уряд В’єтнаму впроваджує систему «електронного кабінету»

Уряд В’єтнаму формує систему «електронного кабінету» для підвищення ефективності роботи державного апарату. Це планують зробити за рахунок скорочення часу засідань на 30% і відмови від використання паперу до кінця року. На папері в країні будуть друкуватися тільки конфіденційні документи. Ресурсом для зберігання та впорядкування інформації стане спеціальна система від Viettel – провідної телекомунікаційної компанії країни.

Система обліку зберігає і оновлює інформацію, керує документами, в тому числі і урядовими, наприклад, записами засідань. Вона пропонує Національному зібранню форми для електронних голосувань з електронними підписами. Також система автоматично відправляє сповіщення і нагадування про важливі події представникам державного управлінського апарату.

Електронний кабінет у В’єтнамі був вперше введений в експлуатацію під час урядового засідання в червні. Воно відбулося в Ханої під керівництвом прем’єр-міністра країни Нгуєн Суан Фук (Nguyen Xuan Phuc). Під час зустрічі було проведено онлайн-голосування з використанням нового програмного забезпечення від Viettel. Двадцять сім членів кабінету міністрів проголосували за постанову про електронну ідентифікацію з використанням електронних планшетів, в тому числі свої голоси віддали «за» введення інновацій і ті депутати, які фізично були відсутні в залі засідань.

Голова Апарату уряду міністр Май Тієн (Mai Tien) заявив, що введення подібного інтелектуального програмного забезпечення напевно впорається з дрібними осередками корупції в країні, оскільки вся інформація фіксується в цифровому вигляді і може відслідковуватися владою. Чиновники сподіваються, що введення системи усуне всі наявні перешкоди для розвитку бізнесу, створення і просування стартапів, а також стимулює економіку В’єтнаму до зростання.

На думку керівних осіб, введення інтелектуального ПЗ не тільки стимулює формування цифрової економіки, а й трансформує сприйняття громадськості в цілому. Телекомунікаційна компанія Viettel заявила, що електронний кабінет для урядових документів – тільки перший крок на шляху до перетворення В’єтнаму в прогресивну «розумну» державу.

Перед впровадженням система E-Cabinet була ретельно протестована. Вона забезпечує ефективну і безпечну передачу та зберігання конфіденційної інформації, – підкреслив Ле Данг Джунг (Le Dang Dzung), виконуючий обов’язки голови Viettel Group. Viettel планує інвестувати в розвиток технологій, щоб протягом найближчих років створити сучасне, прозоре і економічно ефективне середовище в адміністрації країни, а потім і в усьому В’єтнамі.