Розумне місто

Уряд Нового Південного Уельсу створив цифрового близнюка регіону

Spatial Digital Twin, Австралия, Цифровые близнецы
Фото: smartcitiesworld

В Австралії створили Spatial Digital Twin (Віртуального цифрового близнюка) для Нового Південного Уельсу (NSW). Це віртуальна чотиривимірні модель природного середовища в районі Західного Сіднея, яка може бути використана будь-якими компаніями державного та приватного сектора. Технології, що лежать в основі рішення, дозволять уряду Нового Південного Уельсу інформувати громадян про плани розвитку міської інфраструктури.

Цифровий близнюк розроблявся компанією Data61, яка належить Державному об’єднанню наукових і прикладних досліджень (CSIRO). Спеціалізація компанії – цифрові технології. Також проект підтримало Національне наукове агентство Австралії і Департамент обслуговування клієнтів компанії NSW Spatial Services.

Spatial Digital Twin являє собою відкриту платформу, яка візуалізує дані в форматі 3D і 4D (будівлі, рельєф місцевості, межі приватної та державної власності, всі види комунікацій, в тому числі водопровід, електромережі, каналізаційні труби). Керівник групи геопросторових веб-систем Data61 Матс Хендриксон (Mats Henrikson) повідомив, що цифровий близнюк є глобальним кроком до візуалізації навколишнього ландшафту і процесів, які відбуваються в ньому. До теперішнього часу чиновники, які приймають рішення на державному і муніципальному рівнях або бізнесмени керувалися межами власності у 2D-режимі. Режим 3D і 4D дозволяє в буквальному сенсі «бачити» дані і обмінюватися ними з іншими користувачами.

Ніколи раніше міста не були настільки багаті даними, як тепер. В даний час створена неймовірна можливість для фіксації даних в режимах 3D і 4D, все це завдяки супутниковим і безпілотним технологіям. Вони є гранично точними, формують детальну картину того, що відбувається над землею і під землею з плином часу. Розробники рішень для інфраструктури можуть використовувати цифрового близнюка для визначення місця розташування підземних комунікацій ще до початку будівельних робіт, а також для того, щоб побачити потенційний вплив майбутніх будівель і споруд на міське середовище.

Безпечна інтегрована платформа містить каталоги з відкритим вихідним кодом для об’єднання даних з державних установ і приватного сектора. Доступ до неї здійснюється через веб-браузер, і хоча більша частина даних відкрита для громадськості, вбудовані функції безпеки забезпечують доступ до певних типів даних тільки уповноваженим особам. Платформа містить національну карту посухи – на ній вказані території з високим ризиком пожеж. Поки що у Spatial Digital Twin включена Західна частина Сіднея, передмістя Парраматта, в подальшому в модель будуть додані і інші області NSW. На думку консалтингової фірми ABI Research, міське моделювання і, зокрема, цифрові близнюки, стануть «кінцевою точкою» на шляху «розумних» міст до оптимізованого дизайну і ефективної діяльності.