Розумне місто

UPS і CVS запустили перші дрони, що доставляють ліки на дім

дроны, UPS, CVS

Фармацевтична компанія UPS Flight Forward Inc (UPSFF) і дочірня компанія CVS Health Corporation CVS Pharmacy, Inc успішно провели першу доставку лікарських засобів за допомогою безпілотників з аптеки безпосередньо до будинку споживача. Відразу після першого вдалого запуску був зроблений другий – дрон доставив ліки в найближчий будинок престарілих. Подія сталася в місті Кері (штат Північна Кароліна).

Обидва рейси були виконані безпілотниками, які використовують навігаційну систему M2 від партнера UPS і розробника систем безпілотників компанії Matternet. Літальні апарати переміщалися автономно, але їх маршрут контролював віддалений оператор. Висота польоту становила 20 футів (6 метрів), а пакети з ліками безпілотник опускав на землю за допомогою троса і невеликої лебідки.

Такий спосіб доставки унікальний для США, незважаючи на те, що польоти дронів в країні популярні. В основному їх проводять для аерозйомки, контролю лісових насаджень і сільськогосподарських полів, картографування, огляду військових споруд. Доставка ліків – перехід на рівень, ближчий до звичайного споживача. Наприклад, люди з інвалідністю або літні не можуть швидко дістатися до фармацевтичного заводу або аптеки, що реалізує певний вид ліків. Зараз CVS Pharmacy вивчає можливі маршрути для доставки препаратів в міські, приміські та сільські райони. Керівництво компанії бачить великий потенціал в доставці ліків дронами, особливо, коли вони життєво необхідні, і часу або можливості поїхати за ними самостійно у пацієнта немає.

У вересні 2019 року UPSFF стала першою компанією, діяльність якої була схвалена Федеральним авіаційним управлінням США (FAA). UPSFF може використовувати безпілотні літальні апарати відповідно до стандарту Part 135. Це дає можливість компаніям отримувати оплату за послугу, яку вони надають та керувати будь-якою кількістю дронів і операторів.

Компанії UPS і CVS в рамках партнерства мають намір запустити в роботу бізнес-моделі безпілотників.