Розумне місто

Університет Британської Колумбії створює «розумні» парковки на території кампусу

Університет Британської Колумбії (UBC), використовуючи платформу ШІ – Eleven-x на базі даних LoRaWan – зробив перші кроки по створенню «розумної» парковки для охоплення всіх доступних паркувальних місць на території кампусу університету. Адміністрація університету також вирішила визначити найбільш зручні ділянки для стоянки, розташовані в місцях з інтенсивним рухом і в зоні, наближеній до університету.

Інтелектуальні парковки Eleven-x працюють з використанням бездротових сенсорів з безпечним мережевим підключенням і функцією збору даних, яка дозволяє здійснювати моніторинг і аналіз інформації про використання паркувальних місць в режимі реального часу. Платформа підключена до бездротового інтерфейсу LoRaWAN, до якого можна приєднати будь-який IoT-пристрій. Інтерфейсні модулі мають розміри 15х6 см, вони встановлюються за лічені хвилини, а термін служби батареї становить понад десяти років. Вони не потребують безперервного обслуговування і мають низьку вартість. Система доступної парковки здійснює моніторинг використання всіх паркувальних місць кампусу, в тому числі і місць для інвалідів.

Протягом всього періоду навчання Університет Британської Колумбії буде відстежувати рівень відвідуваності паркувальних місць і визначати, які з них особливо затребувані. ШІ-платформа Eleven-x створює віртуальний профіль-карту паркувальних площ університету, на підставі даної інформації керівництво навчального закладу зможе приймати рішення про розширення територій для паркування.

Основна мета дослідників – оптимізація ділянок університетської інфраструктури, які використовуються для доступу до навчальних корпусів, а також управління обмеженими ресурсами парковки для більшого комфорту студентів, співробітників, відвідувачів і партнерів університету. Відомо, що UBC має статус вищого навчального закладу, який спирається в своїй діяльності на впровадження інновацій та наукові дослідження. Ідея створення «розумного» простору парковки – лише частина глобального плану керівництва університету щодо впровадження сучасних технологій.

Керівництво UBC постійно шукає способи застосування технологій для поліпшення умов навчання і проживання студентів, повідомив директор служби паркування UBC Брайан Джонс (Brian Jones). На думку адміністрації, Eleven-x – ідеальне технологічне рішення, яке забезпечує високий рівень аналітики даних і підтримує ідею просування інновацій на території університету. Завдяки роботі платформи можна забезпечити багатоцільовий підхід до паркувальних місць і встановити, в який час щільність їх використання є максимально високою. Крім моніторингу парковок, Eleven-x забезпечує контроль вуличного освітлення. Адаптивна програма дозволяє заощадити до 30% енергії при переході на світлодіодні «розумні» світильники. Платформа містить відкритий вихідний код, сумісна з безліччю пристроїв, має гнучку конфігурацію і прості налаштування.