Здоров'я

Унікальна платформа AI здатна виявляти гострі неврологічні захворювання

Американські вчені розробили унікальну платформу штучного інтелекту, призначену для виявлення широкого спектру гострих неврологічних захворювань, таких як інсульт, крововилив у мозок і гідроцефалія. Технологія ідентифікує хворобу в процесі КТ-сканування через 1,2 секунди, ставлячи діагноз швидше й точніше за людину.

«При сумарному часі обробки та інтерпретації тривалістю всього у 1,2 секунди така система діагностування може попередити лікарів про критичну ситуацію, що подеколи залишається невизначеною протягом кількох хвилин або навіть кількох годин. Даною технологією ми робимо внесок у розвиток штучного інтелекту в медицині, що дозволить вирішувати клінічні проблеми ефективніше, а також покращити догляд за пацієнтами», – говорить один із розробників Ерік Оерман, доктор медичних наук, інструктор відділу нейрохірургії в Icahn School, США .  

Варто відзначити, що це перше дослідження, в якому використовується штучний інтелект для виявлення широкого спектру саме неврологічних хвороб, особливо в гострому стані.  Дослідники здійснили близько 40 тисяч томографій для навчання глибокої нейронної мережі, аби та могла відрізнити критичні результати від некритичних на основі закладених зображень. Після цього платформу ще довго тестували у випадкових контрольованих дослідженнях, моделюючи певне клінічне середовище, де штучний інтелект ретельно аналізував рівень тяжкості ситуації, побаченої на КТ.  ПО технології було також перевірено й на предмет того, наскільки швидко воно може розпізнати й повідомити про встановлений діагноз. Так, середній час попередньої обробки інформації алгоритмом виявися у 150 разів коротшим, аніж час, необхідний для цього лікарю-людині.

У дослідженні використовувалися «слабо контрольовані підходи до навчання», які передусім ґрунтувалися на досвіді групи вчених в області обробки природної мови та великих клінічних наборах системи охорони здоров’я Медичної школи.  За словами доктора Оермана, наступний етап дослідження полягатиме у розширенні комп’ютерного маркування при КТ-скануванні та у переході на «строго контрольовані підходи до навчання» – з метою підвищення ефективності кінцевих даних.

«Найважливіше у цій задумці – швидке реагування. Воно має вирішальне значення для лікування гострих неврологічних захворювань, тому будь-які інструменти, які скорочують час до постановки діагнозу, можуть привести до поліпшення результатів лікування пацієнтів», – зазначив співавтор дослідження Джошуа Бедерсон, доктор  медичних наук, професор відділення нейрохірургії в Icahn School.