Здоров'я

Українська розробка Cardiomo – ваш персональний кардіолог

Фото: cardiomo.com

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у світі від серцево-судинних захворювань помирає 17 мільйонів чоловік. До 80% з них могли б вижити, якби їх захворювання було вчасно діагностоване. Розробка українських інженерів – Cardiomo – це переносний інтелектуальний пристрій нового покоління, за допомогою якого можна швидко діагностувати порушення роботи серця.

Більшість сучасних “розумних” пристроїв, наприклад, фітнес-трекери, які стежать за частотою пульсу, вміють рахувати кроки та кількість витрачених калорій, не відображають показники, що вказують на серцево-судинні захворювання. “Розумні” годинники доволі часто мають слабкий сигнал, нетривалий час автономної роботи, нестабільне підключення до смартфону. Таким пристроям потрібні ідеальні умови для функціонування, а їх вартість, в основному, висока.

Стартап Cardiomo з’явився у 2014 році. Його творцями стали українські розробники Роман і Ксенія Бєлкіни. Ідея розробки прийшла Роману Бєлкіну не випадково – він навмисно прагнув до створення інтелектуального технічного пристрою, який навіть на відстані дозволив би оцінити стан здоров’я близької людини (мами, яка живе за кілька сотень кілометрів від сина).

Використовувати пристрій можуть не тільки люди похилого віку, а й люди середнього віку та студенти. Також розробка підійде тим, хто займається професійним спортом, і просто активним людям, наприклад, мандрівникам, альпіністам, серферам.

Як це працює?

Cardiomo працює за принципом спостерігача. “Розумний” пристрій фіксує показники серцевої діяльності, артеріального тиску та створює записи ЕКГ у режимі реального часу. Щоб почати користуватися Cardiomo, потрібно розпакувати його, увімкнути, синхронізувати зі смартфоном за допомогою Bluetooth та приклеїти на поверхню грудної клітки, а потім перевірити якість сигналу. Якщо сигнал поганий, потрібно переклеїти прилад на іншу ділянку грудей (ближче до серця).

При першому прикріпленні на грудну клітку Cardiomo зчитує біометричні показники пацієнта і надалі продовжує фіксувати їх кожні 10 хвилин. При будь-яких відхиленнях фізичних показників від норми, користувач або опікун літнього пацієнта отримує повідомлення. Інтелектуальний пристрій працює цілодобово: стежить за температурою тіла, частотою серцевих скорочень, якістю сну. Носити міні-давач на тілі можна цілий тиждень, йому не страшна вода, а завдяки мінімальній вазі користувач не відчуває його на поверхні шкіри. Рекомендована періодичність підзарядки: раз на 10 днів.

Cardiomo приклеюється за рахунок липкого електрода, який потрібно замінювати раз у 6 місяців. Вартість заміни зношених електродів на аналогічні оригінального виробництва становить 20 у.о., але якщо з якоїсь причини не вдалося встановити оригінали, припускається використання стандартних електродів для ЕКГ-холтера.
Ціна “розумного” давача становить близько 100 у.о., а підписка на програму моніторингу обійдеться у 10 у.о. на місяць. Пристрій сумісний з iOS та Android.

Для першої серії поставок Cardiomo створили 250 одиниць товару. За інформацією розробників, у травні 2018 року було здійснено поставку другої партії пристроїв. На запуск стартапу знадобилося 30 тис.дол, ще 220 тис. дол пішло на випуск першої партії товарів.

В даний час, за інформацією розробників, замовлення на Cardiomo в Україні надійшли від клініки швидкої допомоги “Борис”, дитячої лікарні “Охматдит”, інституту кардіології ім. М. Д. Стражеска і Олександрівської клінічної лікарні – в цілому на 700 одиниць. Мічиганський технологічний університет замовив 40 одиниць Cardiomo для кафедри кардіології. Зацікавленість проявили інвестори з США, деякі країни ЄС та Південної Америки. Більш докладну інформацію про інвесторів розробники не повідомляють.