Розумне місто

У Ванкувері створили давачі для відстеження шкідливих речовин, що виділяються при пожежі

Ванкувер, пожар, датчики

Компанія з Калгарі (Канада) SensorUp розробила однойменну платформу IoT зі спеціальними давачами, які відстежують рівень небезпечних хімічних речовин в приміщеннях під час пожежі. Основна мета давачів – захист пожежних від впливу шкідливих продуктів горіння. Крім аналізу складу повітря, пристрої аналізують також температуру тіла, частоту серцевих скорочень.

SensorUp займається розробкою програмних рішень для інтелектуальних польових операцій, наприклад, для контролю об’єктів на відкритому повітрі, моніторингу дорогого виїзного обладнання, аналізу підземних вод та управління надзвичайними ситуаціями та стихійними лихами.

В ході первинного випробування в Північній Америці пожежникам були надані прототипи носимих сенсорних пристроїв. Вони в реальному часі фіксують розташування рятувальника, а також те, в якому становищі знаходиться людина (йде, стоїть, біжить або впала). Крім того, вони реєструють кількість небезпечних елементів в повітрі, їх концентрацію. Давачі підключені до платформи IoT – SensorUp – яка об’єднує дані з пристроїв на єдиній панелі управління, що дозволяє візуалізувати і оцінювати надзвичайні ситуації безпосередньо під час їх виникнення.

Генеральний директор SensorUp Джефф Мейр (Geoff Mair) висловив надію, що дана технологія з часом буде впроваджена повсюдно. Систему планують впровадити спочатку в США, а потім і в Канаді, за підтримки Міністерства внутрішньої безпеки. На додаток до високого рівня небезпеки при гасінні пожеж, пожежники піддаються підвищеному ризику онкологічних захворювань через дим і хімічні речовини, що вдихаються при виконанні професійних обов’язків. Чим раніше давач визначить проблему і токсичну складову в повітрі, тим вище ймовірність зниження довгострокових токсичних ризиків для здоров’я співробітників пожежної служби.

Заступник начальника пожежно-рятувальної служби Ванкувера Тайлер Мур (Tyler Moore) підкреслив, що здоров’я і безпека персоналу, а також розуміння процесів, що викликають рак, стоять на першому місці в протипожежній службі. Крім профілактичної функції, система SensorUp допоможе співробітникам служби пожежогасіння зберегти здоров’я в довгостроковій перспективі, а також продовжити термін служби в цілому.