Інтелектуальні машини

У Техасі відкрився робототехнічний хаб компанії ABB

Мобильный робот, Робототехника
Фото: ABB

У Техаському медичному центрі в Х’юстоні відбулося відкриття дослідницького хаба робототехніки від шведсько-швейцарської корпорації ABB. На відкритті вперше продемонстрували прототип дворучного колісного робота YuMi. Цей мобільний робот переміщується між заданими точками для виконання різних медичних і лабораторних завдань, і навіть розрізав стрічку на офіційному відкритті центру.

Площа робототехнічного хаба ABB становить 5300 квадратних футів. Тут зібрані зразки медичної техніки і роботизованих пристроїв для проведення медичних маніпуляцій. Відповідно до внутрішнього дослідження фахівців робототехнічної компанії, до 2025 року в лікарнях США буде працювати 60 тисяч не хірургічних медичних роботів.

На заході YuMi впорався із завданням по піпетуванню, крім цього, він вміє виявляти рухомі об’єкти і прекрасно орієнтується в приміщенні, заповненому людьми, самонавчається і запам’ятовує маршрути, завантажує зразки в центрифугу, обробляє різні медичні рідини. Такі роботи можуть успішно застосовуватися для видачі ліків, доставки медикаментів персоналу лікарні, а також для зміни постільної білизни прямо в палаті.

Крім робота YuMi фахівці центру презентували кілька роботизованих додатків для лабораторних установок. Такі «розумні» машини вміють відкривати пакети з лабораторними зразками, сортують зразки для підготовки і завантаження в центрифугу. Основне завдання таких машин – виконувати більшу частину повторюваних рутинних дій медичного персоналу та лікарів. Автоматизація прискорює виконання таких завдань на 50%, до того ж машинам не потрібно відпочівати – вони працюють 24 години на добу.

Президент підрозділу робототехніки та дискретної автоматизації хаба ABB Самі Атія (Sami Atiya) підкреслив, що в США, як і в інших країнах світу, присутні кілька глобальних соціальних тенденцій – старіння населення, зростання витрат на охорону здоров’я і зростаюча нестача медичного персоналу в лікарнях. Ці чинники сприяють автоматизації медичних установ. Представники Техаського медичного центру (Texas Medical Center) повідомили, що очікують якнайшвидшої співпраці з ABB. Найближчим часом планується розробка нових додатків для роботів, які виїжджають за межі клініки. Ці машини здатні брати зразки з морозильних камер і переміщатися по медичному містечку.

Для компанії АBB, яка спеціалізується на застосуванні робототехніки та автоматизації в автомобільній промисловості, електроніці, виробництві продуктів харчування і напоїв, досвід створення медичних роботів є дуже важливим, – зазначив Самі Атія. На думку президента компанії, робототехніка має величезний потенціал з точки зору бізнесу.