Освіта

У США виділяються державні гранти на вивчення програмування в школах

Атланта (США) входить в першу двадцятку технологічних центрів країни, але штат Джорджія, що має статус «Силіконової Долини південної частині США», в останні роки ставить рекорди за рівнем технологічності. Влада штату має намір ввести навчання програмуванню в школах з початкових класів. Так діти до середньої школи будуть володіти розвинутими базовими навичками кодування і зможуть продовжити вивчення комп’ютерних наук в коледжах.

Департамент освіти штату Джорджія виділив 500 тисяч доларів в якості гранту для допомоги середнім школам в реалізації програм комп’ютерного навчання і вивчення програмування. Ініціатива є частиною загальнодержавної програми, спрямованої на підготовку дітей до отримання спеціальності, що користується попитом не тільки в США, але і в світі.

Система освіти в штатах відома як К-12 і означає дванадцять обов’язкових років навчання для отримання початкової та середньої освіти. Регулювання навчальних процесів і фінансування системи К-12 проводиться федеральними і муніципальними органами управління. Зараз в США велика увага приділяється саме програмуванню в школах, як базі знань, необхідних дітям у дорослому житті для того, щоб стати затребуваними фахівцями. За даними Бюро статистики праці, до 2026 року на 26% збільшиться попит на фахівців у сфері кібербезпеки, на 24% – у сфері розробки комп’ютерного і програмного забезпечення. Для більшості робочих місць, не пов’язаних з програмуванням, показники попиту на робочі місця не перевищують 8%.

Не можна не враховувати інтерес суспільства і держави до сфери IT та програмування, саме тому влада надає додаткове фінансування для цього напрямку освіти. Наприклад, з 20 виділених державою грантів, 19 призначаються для шкіл у сільських районах США, районах з низьким рівнем розвитку інфраструктури або високим рівнем бідності населення. Фінансування направлено на професійний розвиток і навчання дітей інформатиці: завдяки цим коштам закуповується обладнання, організовуються факультативні курси та сертифікаційні програми, оплачуються додаткові години роботи викладачів інформатики. В окрузі Гвіннет (з найбільшою кількістю шкіл в штаті Джорджія) із загальної суми гранту було виділено 25 тисяч доларів на оплату факультативних курсів з програмування серед учнів 1-6 класів.

Грант, виділений в 2018 році, є частиною CS4GA – ініціативи, спрямованої на те, щоб зробити Джорджію штатом-лідером в області комп’ютерних наук шляхом практики високоякісних курсів навчання, збільшення в школах кількості викладачів інформатики і додавання кількості годин інформатики в програму К-12. Влада штату переконана, що якщо діти ніколи не стикалися з програмуванням і не розуміють, як працює мережева гра або програма, вони навряд чи захочуть пов’язати свою кар’єру з даною галуззю. Технологічний «лікбез», який проводить держава, дозволить дітям підготуватися до майбутнього і стати затребуваними фахівцями. Інформатика – важлива академічна дисципліна, яка надає базові знання та навички кожному учню. Завдання шкіл – популяризувати предмет і прищепити дітям інтерес до кодування з ранніх років, – підкреслив керівник школи штату Джорджія Річард Вудс (Richard Woods).