Розумне місто

У США впроваджують систему Intelligent Intersections – «розумні світлофори» на перехрестях

В США вводят систему Intelligent Intersections – «умные светофоры» на перекрестках

Технологічна корпорація Parsons в рамках ініціативи Intelligent Intersections (Трансформація перехресть) скорочує час перебування автомобілів на червоному сигналі світлофора. На думку аналітиків компанії, ця проблема – одна з найбільш актуальних в «розумних» містах. Аналітики Parsons підрахували, що схеми трафіку можна змінювати і підвищувати мобільність не тільки в місті, а й в регіоні в цілому.

Підключені до мережі Intelligent Intersections транспортні засоби будуть зв’язуватися зі світлофорами і проводити менше часу, стоячи на переході. В результаті вони залишать менший вуглецевий слід. До того ж, саме перехрестя стане безпечнішим для пасажирів, адже автомобілі будуть проїжджати в строго певний час, і їх пересування буде узгодженим і чітким.

Компанії-власники світлофорів також зможуть надавати пріоритетне право проїзду транспортним засобам і машинам швидкої допомоги, а також автоматично продовжувати «зелені цикли» для пішоходів, яким потрібен додатковий час для переходу через вулицю. Віце-президент Parsons, що займається питанням «розумних» міст Ендрю Лю (Andrew Liu), заявив, що з моменту запуску системи регулювання роботи світлофорів все міста і округи в Сполучених Штатах, Канаді та інших країнах можуть подавати заявки на співпрацю з проектом. Пізніше буде проведений конкурс, переможець якого отримає безкоштовну однорічну пробну версію рішення Intelligent Intersections від Parsons.

Чим вище щільність населення, чим більше транспортних засобів курсує в межах міста, тим складніше місцевій владі регулювати мобільність. Однак перетворення не такі складні, як може здатися, і почати можна з простого – регулювати рух на перехрестях, стверджують експерти Parsons. За підрахунками фахівців, жителі мегаполісів проводять півтора тижні свого життя, чекаючи, поки червоний сигнал світлофора зміниться зеленим. Ініціатива дозволить зменшити кількість автомобільних вихлопів за рахунок скорочення часу на холостий хід транспортних засобів, до того ж зменшить витрати палива на 20%.

Крім користі для екології, впровадження Intelligent Intersections прибере багатогодинні пробки і більшу частину дорожньо-транспортних пригод. У США, за даними дорожніх служб, дві п’ятих ДТП відбувається саме на перехрестях.