Здоров'я

У США ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ ЗДАВ ІСПИТ З КАРДІОЛОГІЇ

ЗУ Каліфорнійському університеті, Сан-Франциско, вчені провели незвичайний іспит: системі AI, нарівні з експертами-кардіологами, надали 15 зображень Ехокардіограми (ЕКГ) для постановки діагнозу. Особливістю зображень був їх маленький розмір – всього 60 на 80 пікселів. В результаті, AI поставив діагнози з точністю в 92%, в той час як точність показань досвідчених кардіологів склала всього 79%.

Варто відзначити, що зазвичай кардіологи вивчають відеозаписи ЕКГ – такі відео мають високу якість, що полегшує роботу лікарів і збільшує точність постановки діагнозу. Екзаменованим надали 15 зображень ЕКГ низької якості. Ключовою метою іспиту стала можливість продемонструвати, що AI здатний обробляти інформацію, використовуючи різні матеріали, включаючи зображення з поганою якістю.

Так, в ході тесту AI вдалося поставити правильні діагнози з точністю в 92% завдяки алгоритмам машинного навчання. Після такого успіху розробники не мають наміру зупинятися на досягнутому і планують удосконалювати систему для подальшої роботи. Безумовно, розроблений AI не зможе повністю замінити експертів-кардіологів, однак, напевно стане надійним помічником в їх повсякденній роботі, впевнені експерти.