Освіта

У Сінгапурі тестують Code For Fun – розширену програму навчання кодуванню в школах

Уряд Сінгапуру тестує розширену програму навчання школярів програмуванню – Code For Fun. У поточному році вона буде випробувана в декількох школах після вступних тестів. Програма розрахована на учнів початкових класів та є частиною плану роботи Міністерства зв’язку та інформації (MCI) на 2019-2020 рік.

У 2020 році планується розгортання Code For Fun по всій країні. Перші спроби застосування програми пройшли ще в 2014 році, і були спрямовані на допомогу учням в освоєнні навичок раннього програмування, освоєння базових знань в області кодування. Наступний, новий етап в більшій мірі присвячений освоєнню кодування молодшими школярами, але не скасовує вивчення предмета і учнями старших класів. Згідно з програмою, програмуванню буде приділятися не менше 10 годин на тиждень.

Уряд Сінгапуру в даний час активно сприяє підвищенню цифрової грамотності як молодих, так і літніх сінгапурців. В епоху цифрових технологій кожна людина зобов’язана хоча б на початковому рівні розбиратися в тому, як поводитися з гаджетами, комп’ютером, розуміти принцип роботи додатків і т.д.

Не менш важливе значення сінгапурське Міністерство освіти бачить в технологіях штучного інтелекту. Для молоді буде введена нова національна програма, спрямована на освоєння базових знань у сфері кібербезпеки. Програма SG Cyber ​​Youth охоплює учнів середніх і старших класів, а також студентів середніх та вищих навчальних закладів. На заняттях з кібербезпеки юні сінгапурці отримають відповідні навички і знання, це дасть їм можливість в майбутньому вибрати затребувану професію.

Мета освітніх програм Code For Fun та SG Cyber ​​Youth полягає в охопленні 10 тисяч школярів протягом наступних трьох років. В рамках програм передбачено створення навчальних тренувальних таборів, поїздок і змагань. Ці два напрямки, кодування і кібербезпека, не єдині, які плануються до розвитку та поширенню в Сінгапурі, – підкреслив міністр зв’язку і інформації С. Ішваран (S. Iswaran). За словами чиновника, влада має намір здійснити глобальне перетворення цифрового середовища, і тому мова йде не тільки про цифровізацію економіки, а й про те, щоб і бізнес, і просто громадяни країни могли скористатися перевагами сучасних технологій в будь-який час.

Освіта – не єдина галузь, яку потрапила під хвилю активних трансформацій в Сінгапурі. У країні активно розвивають мережу цифрових організацій Merdeka Generation. Вони розраховані на прийом 10 тисяч «студентів» на рік, і вчать вони не дітей, а людей похилого віку, які хочуть освоїти смартфон, соціальні мережі та інші сучасні технології, пов’язані з інтернетом і AI.

Для малих і середніх підприємств (МСП) сінгапурський уряд також передбачив систему створення більш потужних цифрових можливостей – це програма SME Go Digital. З її допомогою МСП створюють більш привабливі для партнерів бізнес-проекти, що дають можливість компаніям купувати цифрові сучасні рішення за конкурентними цінами.

Також до кінця 2019 року в Сінгапурі планують сформувати спеціальну команду, яка буде займатися питаннями кібербезпеки телекомунікацій. Група експертів розміститься в будівлі Управління з розвитку медіа (Infocomm Media Development Authority). Для оптимальної роботи всіх організацій в країні створять захищену мережу 5G, на підтримку і розробку якої вже було виділено 40 млн. дол.