Розумне місто

У Сіднеї запускають водневу систему зберігання енергії і комплекс рішень для «розумного» міста

Університет Нового Південного Уельсу (Сідней, Австралія) проводить випробування першого у країні повністю інтегрованого в міське середовище комплексу рішень для «розумного» міста – Tamworth Smart City. Партнерами стануть Providence Asset Group (PAG) і Міська рада Тамворті (Tamworth City Council).

Комплекс рішень – перший проект на основі технології інтернету речей (IoT), який включатиме додатки для транспорту, енергетики, охорони здоров’я, телекомунікацій та інших громадських служб. Попередні проекти використовували тільки енергетичні систем і були засновані на більш ранніх технологіях, їх можна було застосовувати лише для окремих користувачів, а не комплексно, для всіх без винятку міських установ і об’єктів.

Дослідження очолив директор Інституту клітинної геноміки (UNSW Digital Futures Grid Institute) професор Джо Донг (Joe Dong). Метою проекту Tamworth Smart City є створення інформаційних систем, які будуть відслідковувати і контролювати дані, що передаються через «розумні» сервіси, використовуючи бездротову мережу.

Використання існуючої інфраструктури IoT забезпечить безпроблемну інтеграцію пристроїв інтернету речей в усі сфери життя городян: від контролю побутових приладів до послуг комунальних служб, наприклад, служби управління відходами, освітленням і паркуванням. Також став можливим віддалений моніторинг пацієнтів у клініках або тих, хто знаходиться на домашньому лікуванні. Професор Донг підкреслив важливість надходження інформації на мобільні пристрої або планшети користувача. Будь-які дані, будь то кількість витраченої електроенергії або оцінка стану показників серця, корисні людині.

Додатки програми можна використовувати для контролю витрачання природних ресурсів, контролю стану здоров’я пацієнтів (незамінна функція для співробітників медичних служб). У разі виникнення небезпечної ситуації в місті, наприклад, терористичної атаки, правоохоронні органи визначать найбільш безпечний маршрут для людей, а дорожні служби щодня матимуть достовірну картину трафіку на міських вулицях, що дозволить їм запобігати появі пробок або аварійних ситуацій. Якщо рішення покаже свою ефективність, вигоди від його використання дійсно виправдають всі можливі очікування. Зараз інтелектуальні системи тестують Tamworth City Council і Providence Asset Group.

Крім даного проекту, Університет Нового Південного Уельсу повідомив про участь у розробці першої в Австралії системи зберігання енергії з використанням літієвих батарей і водневих паливних елементів. Об’єкт буде встановлений на сонячній фермі в Східному Квінсленді, вартість якої оцінюється у 200 мільйонів доларів. Ця система зможе зберігати надлишкову електричну енергію, передаючи її, в міру необхідності, на інші об’єкти.

Водень як поновлюване джерело енергії використовується вже не перший рік, повідомили експерти. За прогнозами фахівців, Australian Renewable Energy Agency (Австралійське агентство відновлюваної енергії) до 2030 року щорічно буде вносити до бюджету країни 1,7 мільярда доларів за умови внутрішнього попиту на екологічно чистий водень. Подібні технології вже активно впроваджуються в Японії, Південній Кореї, Китаї та Європі.