Розумне місто

У штаті Орегон створюють смарт-сітки для контролю викидів вуглецю і витрат електроенергії

За повідомленням Portland General Electric, проект стартує вже в наступному році і забезпечить інтеграцію смарт-сіток в містах США. Зараз в проекті PGE – будівництво таких систем в трьох містах штату Орегон із зоною охоплення в 20 тисяч абонентів. Користувачі сітки зможуть підвищити енергоефективність електричних мереж і зменшити кількість викидів парникових газів.

Розробники проекту займуться автоматизацією інтелектуальних побутових пристроїв – термостатів, водонагрівачів, зарядних пристроїв, електричних автомобілів і акумуляторів, щоб система працювала максимально ефективно. Кожен клієнт зможе прийняти рішення, хоче він брати участь в зниженні загального споживання електроенергії чи ні.

PGE включить в систему енергопостачання поновлювані джерела енергії, не порушивши при цьому безпеку і надійність смарт-сітки. Мер Портленду Тед Уїлер підкреслив, що від того, наскільки ефективно працюють міські електромережі, безпосередньо залежить якість місцевого клімату.

Smart grid – приклад розумної енергетичної платформи майбутнього

До недавнього часу електрична енергія могла проходити по мережах в односторонньому порядку – від джерела до місця використання. Сучасні технології smart grid (смарт-сіток) передбачають двосторонній обмін електроенергією. Експериментальна платформа smart grid перетворює традиційний односторонній потік електрики в двосторонній, звичайну систему – в розумну, а значить, у більш зручну для абонентів.

Випробувальні підстанції модернізовані так, щоб не просто передавати електроенергію в обидва напрямки, але і з’єднувати інтелектуальні домашні пристрої зберігання і розподілу енергії з розумною сіткою. Підстанції можуть зберігати надлишкову потужність або передавати її назад в сітку. Абоненти, в свою чергу, самі визначать, витрачати енергію або повернути в мережу.

Зараз смарт-сітка встановлюється в трьох містах штату Орегон: Мілуокі, Портленді і Хілсборо. Розподільні лінії електропередач і підстанції в цих містах оснастять пультами дистанційного керування і системою захисту від кібератак. Проект триватиме 30 місяців і буде націлений на участь як мінімум 60% цільової аудиторії, тоді як зараз попит на подібні програми на національному рівні становить менше 7%.

Випробувальна платформа PGE Smart grid – це зразок, який можуть взяти за основу постачальники енергії в усіх країнах світу, підкреслив генеральний директор Grid Policy і екс-голова Федеральної комісії з регулювання енергетики. Ідея проекту належить регуляторам в області енергетики штату Орегон, а управління здійснюється консультативним комітетом національних експертів державного і приватного сектора.