Інтелектуальні машини

У ШТАТАХ ПРИДУМАЛИ, ЯК УБЕЗПЕЧИТИ ВАЖКУ ПРАЦЮ ТЕСЛЯРІВ ЗА ДОПОМОГОЮ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

Щороку тисячі теслярів отримують виробничі травми внаслідок роботи з ріжучим електроінструментом. У спробі вирішити цю проблему інженери Лабораторії комп’ютерних наук штучного інтелекту (CSAIL) MIT створили систему AutoSaw, яка покликана взяти під свою відповідальність кропітку і небезпечну працю: комплексна технологія на базі AI, що складається з декількох роботизованих інструментів, зможе самостійно виготовляти складні деталі для меблів.

AutoSaw складається з двох маніпуляторів з м’яким хватом, електролобзика і циркулярної пилки. Всі вони працюють в зв’язці під контролем центрального штучного інтелекту, в той час як макети робіт можуть створюватися на будь-якому комп’ютері зі спеціальним ПЗ.

Створення меблів починається із проекту в програмі, подібної AutoCAD: майстер формує тривимірну модель заготовки і вказує всі необхідні параметри і розміри. Коли макет закінчений AI приступає до роботи. Завдяки м’якому хвату, роботизовані маніпулятори не пошкоджують деревину. Циркулярна пила і електролобзик в ході роботи не вимагають втручання з боку людини. Так, через кілька годин, тесля отримує готові деталі, з яких збирає готовий виріб.

Система AutoSaw дуже компактна і має модульну структуру (кожен інструмент – це окремий пристрій), тому розрахована, перш за все, на приватних майстрів і невеликі меблеві майстерні, які не можуть дозволити собі автоматичні верстати з ЧПУ через їх високу ціну і великі габарити.