Здоров'я

У Шотландії запускають Службу прийняття рішень при наданні медичної допомоги

Digital Health and Care Institute і уряд Шотландії розробили інноваційну Службу прийняття рішень. Ця програма має на увазі використання інформації, отриманої або витягнутої AI з наявних даних для прийняття рішень медичним персоналом, наприклад, співробітники швидкої допомоги можуть визначити, який з пацієнтів потребує допомоги більше, а лікуючий лікар зробить призначення пацієнту зі складним діагнозом.

За базу для пілотної версії Служби прийняття рішень був запущений веб-сайт rightdecision.scot.nhs.uk. На ньому співробітники медичних установ зможуть знайти і створити ряд функціональних інструментів для прийняття рішень і надання першої допомоги. Всі інструменти засновані на результатах роботи системи штучного інтелекту, підібрані з урахуванням індивідуальних особливостей груп пацієнтів.

У майбутньому всі пропоновані інструменти будуть включені в систему електронних медичних карт. З їх допомогою уряд Шотландії має намір ввести нові цифрові стандарти і забезпечити інтеграцію державної системи охорони здоров’я з іншими інформаційними системами.

Попередні дослідження, проведені за підтримки компаній-партнерів, уряду, NHS Scotland і ряду інших організацій показали, що такі смарт-інструменти для прийняття лікарських рішень в 9 разів підвищать якість скринінгу ускладнень, пов’язаних з таким серйозним захворюванням, як цукровий діабет. Також до вивчення медичного персоналу були розроблені і подані програми для безпечного призначення антибіотиків, спільного прийняття рішень за програмою паліативної допомоги (їх можна застосувати до пацієнтів зі складними, множинними захворюваннями), схеми підтримки при догляді і лікування на дому, схеми догляду за літніми людьми.

Ключові напрямки для наступного етапу досліджень і розробок (з вересня 2019 по березень 2020 року) включають:

  • тестування інтеграції з електронними медичними записами первинної медико-санітарної допомоги. Це необхідно для того, щоб дати можливість практикуючим лікарям і людям, які приймають декілька ліків або страждають хронічними болями, брати участь в прийнятті обґрунтованих і спільних медичних рішень;
  • тестування переваг підтримки прийняття рішень щодо необхідності радіологічних обстежень.

Секретар уряду Шотландії з питань охорони здоров’я Джин Фріман (Jeanne Freeman) підкреслила, що правильно прийняті рішення є кінцевою метою стратегії цифрового охорони здоров’я, а також рушійною силою сучасної медицини. Такі технології сприяють розвитку дистанційної діагностики та більш якісній соціальній захищеності населення, а також покращують поділ пацієнтів на категорії при нещасних випадках.