Розумне місто

У Шотландії вводять систему безготівкового розрахунку за проїзд в міському транспорті

Автобусна компанія Lothian представляє першу в Шотландії безконтактну систему оплати громадського транспорту за спеціальним тарифом в рамках партнерства з Flowbird Transport Intelligence. Це нововведення приурочене до процесу проведення Единбурзького фестивалю. Lothian – транспортна компанія, автобуси якої курсують від центру Единбурга по всій території Північного і Західного узбережжя Шотландії. Flowbird Transport Intelligence – постачальник інноваційних рішень для самообслуговування в сфері роздрібної торгівлі і всіх видів транспорту.

Щоліта, починаючи з 1947 року, в Шотландії проводиться комплекс заходів розважального характеру, а також музичний фестиваль. Всі компанії-учасниці не зв’язані між собою, їх об’єднує лише загальна назва – Единбурзький фестиваль. Мета введення безконтактної системи полягає в полегшенні доступу до послуг перевізника Lothian. Тепер кожен житель або гість шотландських міст може користуватися банківськими картами або мобільними пристроями в якості жетонів для проїзду. Пасажири сідають в автобус і прикладають банківську карту або смартфон до валідатора без необхідності стояти в черзі в точці продажу або обов’язкової наявності паперових грошей.

Після трьох і більше поїздок, скоєних пасажиром в один день, система автоматично виставляє йому рахунок. При цьому тариф буде максимально низьким. Так адміністрація міста має намір мотивувати пасажирів оплачувати проїзд безготівковим способом на час проведення фестивалю. Комерційний директор Lothian Найджел Серафіні (Nigel Serafini) зазначив, що в цілому в країні все більша кількість людей починає користуватися послугами громадського транспорту за безготівковим розрахунком. Зараз компанія більш детально вивчає попит на цю послугу.

Бонуси безготівкової системи оплати проїзду в тому, що незалежно від маршруту і зміни напрямку руху оплатити дорогу можна в будь-який час прямо на пересадочних станціях, підкреслив керуючий директор компанії Flowbird Transport Intelligence Оуен Гріффіт (Owen Griffith). Безконтактне рішення Flowbird для Lothian повністю сертифіковано P2PE для індустрії платіжних карт (PCI) і забезпечує надійне шифрування даних карти в точці доступу постачальника платіжних послуг.