Розумне місто

У Шотландії презентували повнорозмірний автономний автобус

У Шотландії презентували перший повнорозмірний автономний автобус, який курсуватиме між шотландськими містами Файф і Едінбургом через міст Форт-Роуд, перевозячи до 10 тисяч пасажирів на тиждень. Цей автобус – перший в Європі габаритний автономний пасажирський транспортний засіб.

Демонстрація відбулася в рамках Саміту з про підключеним і автономним транспортним засобам (CAV Scotland). Автобус Alexander Dennis Enviro200 вже пройшов випробування на станції громадського транспорту Stagecoach в Манчестері в рамках першої частини «проекту автономного автобуса».

Компанія Stagecoach, виробник автобусів і інвестор Олександр Денніс (Alexander Dennis), а також технологічна компанія Fusion Processing почали співпрацю з Transport Scotland, Bristol Robotics Laboratory та Napier University в рамках проекту CAVForth. Результатом такого союзу став випуск п’яти автономних автобусів, що курсують між парками Ferrytoll і Ride in Fife і транспортної та трамвайної розв’язками Единбурзького парку. Старт маршруту заплановано на 2020 рік, однак точна дата поки не повідомляється.

На автобусах, які в даний час знаходяться в розробці, буде встановлена ​​додаткова автономна технологія, що дозволяє їм їздити по обраним дорогах. Транспортні засоби будуть обслуговуватися компанією Stagecoach East Scotland і вміщатимуть до 42 пасажирів. Пропускна здатність автобусів складе 10 тисяч пасажирів на тиждень.

Всі автобуси почнуть роботу згідно зі стандартом рівня 4. Відповідно до прийнятих в країні правил дорожнього руху це означає, що водій залишається на борту транспортного засобу в будь-який час, незалежно від тривалості поїздки і кількості пасажирів в салоні. Секретар Кабінету міністрів з питань транспорту, інфраструктури та зв’язків Майкл Метісон (Michael Matheson) підкреслив, що мережа магістральних доріг Шотландії є «ідеальний випробувальний полігон» для тестування автономного автобуса, і що новаторський глобальний проект CAVForth допоможе Шотландії по-справжньому затвердити свої повноваження на світовій арені. Зараз CAVForth претендує на звання одного з самих передових проектів автономних автобусів в світі. Крім надання автономних систем, Fusion Processing дасть доступ до додаткових технічних продуктів, які допоможуть автобусам з ручним приводом розпізнавати пішоходів і велосипедистів, а також попереджати водія про перешкоди на дорозі, автоматизувати екстрене гальмування. Крім того, використовуючи технології Fusion Processing, можна буде швидко замінити автомобільні дзеркала на просунуті системи комп’ютерного зору.