Розумне місто

У Сан-Дієго до системи освітлення CityIQ інтегрують додатки для розвитку інфраструктури міста

Current – цифрова платформа для інтелектуального середовища. Поєднання передових світлодіодних технологій з мережевими датчиками і програмним забезпеченням дозволяє промисловим об’єктам міста працювати ефективніше. На базі цієї платформи General Electric запустила в Сан-Дієго кілька додатків для міської інфраструктури, а також встановила тисячу інтелектуальних сенсорних ліхтарів CityIQ до тих, що існували раніше. Всього в цифровий інфраструктурі міста буде розміщено 4200 “розумних” ліхтарів, оснащених 14-ма тисячами світлодіодних ламп. Очікується, що застосування даної смарт-технології підвищить ефективність освітлення міських вулиць на 20%.

Управління економічного розвитку, Департамент управління перевезеннями і Департамент поліції Сан-Дієго вже використовують CityIQ для контролю транспортного потоку в місті і забезпечення безпеки пішоходів. За допомогою нової технології міська адміністрація планує щорічно економити на витратах електроенергії і технічному обслуговуванні системи освітлення близько 3,6 мільйонів доларів.

У створенні інтерфейсу ліхтарів CityIQ окрім General Electric взяли участь такі гіганти комунікацій, як AT&T і Intel. Технології Intel IoT в кожному інтелектуальному освітлювальному приладі забезпечують обчислювальну потужність, допомагають збирати метадані і відправляти інформацію з певного датчика і найближчих до нього – в хмарне сховище.

Діючі програми

“Розумні” ліхтарі CityIQ збирають дані в режимі реального часу. Платформа Current відкрита для вдосконалення наявних додатків, аналітики, запуску нових міських сервісів.
Існуючий пакет додатків містить два програмних продукта: Genetec – сервіс для забезпечення громадської безпеки, і Xaqt – AI-платформу, яка надає інформацію про паркувальні місця і рух пішоходів. Дані CityIQ використовуються як допоміжний інструмент для ShotSpotter – смарт-додатка, що виявляє більше 90% інцидентів із застосуванням вогнепальної зброї і протягом хвилини передає дані про подію в поліцію.

General Electric також оголосила про завершення шестимісячного спільного проекту з організацією San Diego Gas & Electric (SDG&E) з розробки ПЗ, що дозволяє бездротовій системі Lightgrid автоматично передавати у платіжну систему SDG&E звіт про кількість енергії, витраченої на освітлення вулиць. Lightgrid вимірює витрати електроенергії і підраховує загальний об’єм ресурсу на основі фактичного споживання (в залежності від часу настання сутінків і світанку). Ця система підрахунку збереже Сан-Дієго приблизно 250 тисяч доларів на рік, впевнені експерти.

За заявою генерального директора компанії General Electric, використання пакету додатків в поєднанні з CityIQ, заощадить бюджет міста і створить нові робочі місця.

Цієї осені компанія презентувала Current (пакет функціональних додатків для міської інфраструктури) на конференції Smart City Expo World Congress (SCEWC) у Барселоні. Застосування цього технологічного рішення дозволить містам ефективно витрачати ресурси.