Розумне місто

У Нью-Йорку тестують інноваційні рішення для метро і автобусів

Столичне транспортне управління Нью-Йорка (MTA, Metropolitan Transportation Authority) запускає проект модернізації міського метрополітену і автобусів. Транспортні компанії перейдуть на річний пілотний тестовий проект, в рамках якого протестують кілька інноваційних рішень. Процес запущений в рамках некомерційного партнерства Transit Tech Lab.

Мета Transit Tech Lab – зробити Нью-Йорк центром інновацій у сфері міської мобільності, особливо у тому, що стосується громадського транспорту. Зараз MTA знаходиться в стадії реформування, оцінює технології та впроваджує найбільш перспективні з них. За заявою Патрика Фойє (Patrick Foye), виконавчого директора MTA, результат від впровадження програми вже перевершує всі очікування.

У 2020 році якість обслуговування в метро і міських автобусах покращиться на порядок, підкреслюють в транспортному управлінні. У 2018 році був проведений конкурс, в якому взяли участь 100 компаній. Шість компаній-фіналістів було відібрано для першого етапу Transit Tech Lab. Протягом восьми тижнів компанії тісно співпрацювали з співробітниками New York City Transit і MTA, щоб протестувати, яким чином їх програмні продукти могли поліпшити сервіс і комунікацію з клієнтами.

Протягом наступного року дві компанії з шести перейдуть від проекту до активного тестування програмного забезпечення:

  • Axon Vibe. Розробник представив додаток для смартфона, який дозволить операторам громадського транспорту відправляти персоналізовані повідомлення користувачам. Якщо вартість послуг перевезення змінюється, MTA завчасно повідомляє користувачів (з урахуванням їх місця розташування) і надає альтернативні пропозиції щодо транспортування, засновані на передбачуваному пункті призначення;
  • Veovo. Миттєво вимірює кількість пасажирів, які прямують через станцію метро, ​​щоб виявити скупченість і підвищити ефективність обслуговування. Дана інформація стане в нагоді для більш комфортного розміщення персоналу на станціях, зміни розподілу поїздів за маршрутами прямування та планування майбутніх ефективних проектів станцій метрополітену.

Дві компанії перейдуть на пілотну фазу випробувань інновацій в автобусах:

  • Preteckt. Вивчає технічні дані транспортного засобу, щоб передбачити ймовірність відмови системи за 48 годин до того, як загориться індикатор Check Engine і автобус знімуть з експлуатації. Розробки компанії Preteckt скоротять час і витрати, що витрачаються на технічне обслуговування;
  • Remix. Надасть програмне забезпечення для проектування транзитних систем. З його допомогою MTA буде швидше і ефективніше проводити модернізацію автобусних шин, викладену в плані Fast Forward NYC. Remix також створює прості і зручні карти маршрутів.