Розумне місто

У Нью-Йорку активно впроваджують самокеруючі автомобілі

Бруклінський військово-морський флот (Brooklyn Navy Yard) у штаті Нью-Йорк, у власності якого знаходиться сучасний промисловий парк площею 300 акрів з 400 виробничими підприємствами, впроваджує систему самохідних транспортних засобів від Optimus Ride. Це перша комерційна програма автономного водіння в штаті Нью-Йорк.

Постачальник послуг, бруклінська компанія, Optimus Ride паралельно оголосила про запуск аналогічного проекту Life Plan на території 80-акрового приватного співтовариства Paradise Valley Estates (Ферфілд, Каліфорнія). Компанія надасть мешканцям і працівникам цих територій доступ до ефективних і зручних автономних транспортних засобів тільки у зазначених геозонах, але з часом планує охопити весь Нью-Йорк.

Як буде відбуватися робота автономних машин?

Optimus Ride розробляє алгоритми для самостійного керування транспортними засобами, програмне забезпечення, апаратне забезпечення і системну інтеграцію для мобільних рішень на вимогу. Повністю автономні автомобілі компанії призначені для промислових зон, офісних, військових і студентських містечок, смарт-міст, портів, аеропортів, приватних об’єктів змішаного призначення та інших територій.

Запуск Optimus Ride на території Бруклінського військово-морського флоту заплановано на другий квартал 2019 року. На приватних дорогах верфі почнуть курсувати автономні автомобілі, це забезпечить трансфер пасажирів від NYC Ferry до Флашинг-авеню, що проходить по периметру верфі. Керівництво Бруклінської корпорації розвитку військово-морського флоту повідомило, що система самоврядування гарантує щоденне безпечне транспортування тисяч пасажирів, більшість з яких – співробітники верфі.

Генеральний директор Optimus Ride Райан Чин (Ryan Chin) заявив, що програми в Paradise Valley Estates і Brooklyn Navy Yard є основою місії по формуванню мобільних міст майбутнього і розвитку мобільності населення.

Влітку транспортну систему Optimus Ride планують впровадити у приватному закритому співтоваристві Paradise Valley Estates. На початковому етапі програми основною послугою буде поїздка по території маєтку. Жителі або ті, хто планують придбати нерухомість у даній зоні, зможуть забронювати автомобіль і скористатися послугою «поїздка на вимогу», щоб дістатися з роботи додому, відвідати лікарню або громадський захід.

Генеральний директор Paradise Valley Estates Кевін Берк (Kevin Burke) заявив, що завдяки системі автомобільного самообслуговування, люди економлять час на поїздки, а також отримують додаткові робочі місця. Житловий парк планує залучати до співпраці технічних фахівців, які зроблять систему автономних автомобілів ще більш зручною, безпечною і популярною.

Автомобілі Optimus Ride запрограмовані на швидкість «Vision Zero», оптимальну для переміщення пасажирів. Однойменна ініціатива Vision Zero спрямована на створення у розумних містах автомобільної автономної мережі, безпечної для людей та інших транспортних засобів.