Розумне місто

У Новій Зеландії запускають проект інтелектуальної системи вуличного освітлення

Новозеландське місто Данідін стане платформою для розгортання інтелектуальної системи вуличного освітлення від Telensa. Компанія Telensa відома завдяки своїм бездротовим рішенням для інтелектуальних міст. Вони допомагають містам, регіональним органам влади і комунальним підприємствам по всьому світу економити енергію, працювати в «розумному» режимі і надавати більше комплексних послуг населенню. Telensa PLANet – система управління інтелектуальним вуличним освітленням, одна з найбільших в США і у світі. Бездротові мережі Telensa LPWA підключаються до ліхтарних стовпів. Вони забезпечують широке охоплення всього за кілька днів, але при цьому розраховані на роботу протягом десятиліть.

Зараз в Данідіні встановлено 15 тисяч натрієвих ліхтарів високого тиску. Відповідно до контракту з австралійською енергетичною та інженерною компанією Broadspectrum, коли термін служби цих джерел світла закінчиться, їх перетворюють на світлодіоди. Ліхтарі об’єднають в єдину систему за допомогою бездротової мережі, а управління об’єктами буде здійснюватися за допомогою PLANet Telensa. Місцева влада вже підкреслила важливість проекту: це безпечне і економічно ефективне середовище з «розумним» освітленням. Подібні системи освітлення покладуть початок новому міському пристрою, покажуть місцевим жителям, наскільки зручними є подібні послуги, підкреслив менеджер по транспорту Міської ради Данідін Річард Саундерс (Richard Saunders).

PLANet вже надав Данідінській міській раді дистанційний контроль над об’єктами освітлення у місті. Система проста в експлуатації і відрізняється швидким розгортанням і нескладною технічною підтримкою, до того ж її експлуатація обходиться дешевше, ніж використання традиційних мереж освітлення. Нова Зеландія – одна з країн, які впроваджують технології штучного інтелекту і ставить за мету зробити кожне місто «розумним», створити в ньому сучасну інфраструктуру.

Аналогічні проекти Telensa були запущені в Уакатані і столиці Нової Зеландії, Веллінгтоні. Ініціатива на 85% фінансується Транспортним агентством Нової Зеландії і Міською Радою Данідіна. Очікується, що повне впровадження мережі «розумних» ліхтарів займе від 18 до 24 місяців. Кожен ліхтар може управлятися як окремо, так і централізовано, за допомогою мобільного додатку від Telensa. З огляду на малу площу держави і чисельність населення трохи більше 4 мільйонів чоловік, можна з упевненістю стверджувати, що застосування подібних енергозберігаючих технологій дасть країні можливість заощадити на обслуговуванні застарілих систем освітлення, і прекрасно впишеться в концепцію смарт-сіті і використання джерел відновлюваної енергії.