Інтелектуальні машини

У Німеччині успішно пройшли випробування літаючих електричних таксі Lilium Jet

Вільні польоти в міському середовищі – Німеччина тестує літаюче електротаксі Lilium

Ідея вільних польотів зародилася ще в 1984 році у авіаконструктора Отто Лілієнталя – він експериментував з планерами і уявляв майбутнє, в якому люди зможуть обирати маршрут польоту на свій розсуд. Творці стартапу Lilium Jet надихнулися, але не обмежилися цими ідеями, і запустили проект майбутнього, створивши робочу версію електричного літаючого таксі.

Перший безпілотний рейс Lilium виконав у Мюнхені в квітні 2017 року. Перед масовим запуском таксі будуть проведені випробування літального апарату з пілотом. Очікується, що до 2025 року польоти на повітряних таксі можна буде замовити через мобільний додаток.

Літальний апарат Lilium пересувається в п’ять разів швидше звичайного автомобіля. Це літак вертикального зльоту, що працює на електричній енергії. Одна капсула вміщує п’ять чоловік, вага апарату складає всього 600 кг. Заплатити за поїздку можна буде одним натисканням кнопки в додатку, повідомляють розробники.

Літаюче таксі працює на 36 реактивних електродвигунах, які прикріплені до крил. Двигуни забезпечують машині вертикальний зліт, вона здатна розвивати швидкість до 300 км /год. Поки що Lilium використовуватимуть як звичайне таксі, але тільки в межах політних зон країни. Для вільних польотів повітряних суден потрібне коригування існуючого законодавства.

Lilium першопроходець в ніші електричних літальних таксі. Відомо, що Uber також заявляв про плани створення таксопарку схожих машин до 2020 року. Середня очікувана вартість однієї поїздки складе близько 1,32 доларів за милю (1,6 км). Підтримку проекту забезпечує Європейське космічне агентство і китайський інтернет-гігант Tencent, який у 2017 році інвестував в Lilium 90 мільйонів доларів.

Розробники ставлять перед проектом цілком реальні завдання, наприклад:

  • скорочення часу поїздки у п’ять разів – це дасть можливість селянам працювати в місті без зміни місця проживання;
  • застосування Lilium знизить вартість міської нерухомості – житло, розташоване поруч з місцем роботи, буде менш затребуване;
  • зниження потреби в звичайному автомобілі – зниження рівня шуму, зменшення завантаженості міських магістралей;
  • зникне необхідність інвестувати в будівництво нових доріг і мостів;
  • зниження рівня загазованості повітря – літаюче таксі не виробляє вихлопні гази.