Розумне місто

У Нідерландах з’явиться найбільший в Європі парк електричних автобусів

В Нидерландах появится крупнейший в Европе парк электрических автобусов

Нідерландська транспортна компанія Keolis створила найбільший в Європі парк електричних автобусів. Голландські провінції Оверейсел, Флеволанд і Гелдерланд уклали з Keolis контракт на експлуатацію та технічне обслуговування 300 електроавтобусів протягом 10 років. Вартість контракту склала 900 мільйонів євро, і в даний час це перший в історії парк електричних автомобілів, що працюватиме через єдину мережу.

Компанія Keolis веде свою діяльність в Нідерландах з 1999 року, надаючи регіональні залізничні послуги, а також автобусні швидкісні перевезення (BRT), приватні автобуси, перевезення на вимогу і велосипедні послуги.

Екологічні автобуси будуть проходити обслуговування на 53 станціях в східних і центральних регіонах Нідерландів. Очікується, що щорічний пасажиропотік на всіх маршрутних зонах курсування автобусів складе 17 мільйонів пасажирів. Для того, щоб проект став реальністю, компанія Keolis підтримала три транспортні компанії в переході на «зелену» мобільність. Всі дизельні транспортні засоби були повністю замінені електричними.

Розгортання та експлуатація електробусів стартують в грудні 2020 року в Оверейсел і Гелдерланд (східна частина Нідерландів), і з 2021 по 2023 рік у Флеволанд (центральна частина країни). У сільських і міських районах трьох провінцій налічується більше 3,5 мільйонів людей, крім того, екологічним транспортом користуватимуться жителі таких міст, як Зволле, Девентер, Лелистад, Апелдорн і Еде.

300 електронних транспортних засобів почнуть працювати в мережі, яка включає в себе 140 ліній і обслуговує 53 станції. Для обслуговування мережі залучать 700 осіб – як раніше найнятих, так і нових фахівців. Генеральний директор Keolis Бернард Табари (Bernard Tabary) повідомив, що Нідерланди наслідують приклад Франції, Норвегії, Швеції, США та Канади, переходячи на «зелений» транспорт. На думку експерта, електричні автобуси значно підвищать екологічні характеристики системи громадського транспорту, а також сформують у населення позитивне ставлення до надійних і малошумних транспортних засобів.