Розумне місто

У Нідерландах планується запуск виробництва палива на водній основі

Компанії Electriq і Global оголосили про створення заводів по вторинній переробці нешкідливого палива. Вони виступають за активне використання екологічних програм для вантажних автомобілів, барж і пересувних генераторів. Зараз компанії спільно розробляють енергетичний демо-проект і прототипи робочих пристроїв.

Нідерланди витрачають безліч часу і зусиль для того, щоб запустити в країні сучасні екологічні рішення для створення транспортних засобів з нульовим рівнем викидів шкідливих речовин в атмосферу. Стати такими автомобілі зможуть тільки в тому випадку, коли почнуть їздити на дійсно екологічному паливі, яке не виділяє шкідливих речовин в процесі згоряння. Уряд шукає комерційно вигідні і економічні проекти, а компанії Electriq~Global є що запропонувати країні. В даний час представники організації ведуть переговори з представниками влади про терміни запуску проектів.

Генеральний директор Electriq~Global Гай Міхровскі (Guy Michrowski) повідомив, що компанія вже готова представити безпечне паливо Electriq~Fuel з нульовим рівнем викидів після згоряння. Паливо ідеально для використання на голландському ринку не тільки з точки зору екологічності, але і по енергетичному потенціалу. У порівнянні з такими рішеннями для накопичення екологічно чистої енергії як, наприклад, літій-іонні акумулятори або стиснений водень, паливо від Electriq~Global виділяє у 15 разів більше енергії. Воно значно ефективніше, ніж електричні батареї, що застосовуються в даний час у всіх електромобілях.

Таке паливо вирішує безліч проблем, зокрема, пов’язаних із зберіганням або транспортуванням горючих матеріалів, воно безпечне, не забруднює навколишнє середовище і відповідає концепції «розумних» міст з екологічної інфраструктурою. У світі поки немає аналогів цій розробці. Відомо, що паливо Electriq~Fuel на 60% складається з води, стійке до замерзання, добре переносить високу температуру і перепади тиску, а для його подачі потрібно менше місця, ніж займає звичайна заправка. У спеціальних центрах переробки відпрацьоване електричне паливо збагачується воднем, щоб його можна було використовувати повторно. Очікувана вартість такого пального вдвічі менша, ніж вартість інших видів палива.

Компанія Electriq~Global була заснована у 2014 році. Вона фінансується за спеціальною програмою ізраїльського уряду. Партнерська група має намір просувати технологію палива на водній основі в усьому світі, однак необхідна зацікавленість інших країн і їх бажання змінити весь устрій економіки, оскільки введення такого виду палива неминуче позначиться на гігантах нафтової галузі. Перша партія палива буде виготовлена ​​в Нідерландах і має з’явитися на ринку у 2020 році.