Інтелектуальні машини

У MIT СТВОРИЛИ ЧІП, ЗДАТНИЙ ПРИСКОРИТИ РОБОТУ НЕЙРОМЕРЕЖ У 7 РАЗІВ

Група дослідників з MIT (Массачусетський технологічний інститут) розробила чіп, який здатний збільшити швидкість обчислень нейромереж в 3-7 разів, при цьому знизивши їх енергоспоживання на 93-96%. За словами дослідників, нова технологія дозволить розширити сферу застосування нейронних мереж і задіяти їх навіть у побутовій техніці.

Сучасні нейронні мережі – вельми енерговитратні і дорогі в обслуговуванні. І, не дивлячись на те, що вони дозволяють виконувати різноманітні за складністю та користю завдання, їх повсюдне використання ускладнене наведеними вище недоліками. Однак, завдяки розробці MIT, вже незабаром ця ситуація може кардинально змінитися, впевнені вчені.

В існуючих системах, які забезпечують функціонування нейронних мереж, велика частина енергії витрачається на передачу інформації від пам’яті до процесорів. Вчені MIT помістили всю систему в один чіп, що допомогло скоротити час на передачу інформації в 3-7 разів. Так як шлях, по якому проходить електричний імпульс, мінімальний, – новий чіп витрачає на 96% менше електроенергії.

Такий форм-фактор дозволить використовувати нейромережі в сучасних смартфонах, а також персональних і портативних комп’ютерах. Крім того, нині набирає обертів тенденція застосування нейронних мереж в розумній побутової техніці.

Слід зазначити, що смартфони і зараз використовують можливості нейромереж, але для цього їм необхідно постійне підключення до інтернету – для зв’язку з сервером, на якому і відбуваються всі потрібні обчислення. Розробка MIT дозволить використовувати нейромережі в повністю автономному режимі.