Розумне місто

У Мілтон-Кейнсі запускають автоматичну доставку

Автономный транспорт, Доставка, Роботы-курьеры
Фото: Starship

В останні два роки компанія Starship розгортала діяльність своїх «розумних» машин на околицях міста, але в зв’язку з поширенням коронавирусу розширила доставку і на центральну частину міста. З квітня 2018 року, за інформацією компанії, вона здійснила 100 тисяч доставок по Мілтон-Кейнсу, причому, деякі жителі робили до 200 замовлень на рік, в основному, це були продукти харчування, а також їжа на винос. Всі транспортні засоби від Starship оснащені GPS-давачами, камерами і ультразвуковими сенсорами. Вартість однієї доставки складає 1 фунт.

Ендрю Кертіс (Andrew Curtis) зі Starship підкреслив, що нова послуга компанії полегшить ситуацію з пробками у центрі міста, надавши людям можливість користування послугами роботів, які працюють на електричному двигуні. Раніше для таких же цілей використовувалися автомобілі з бензиновими двигунами, в даний час такий транспорт вважається екологічно несприятливим. Тепер жителі центральної частини Мілтон-Кейнсу можуть замовляти їжу одним натисканням кнопки на смартфоні.

Мер Мілтон-Кейнса, радник Сем Крукс (Sam Crooks), підкреслив, що роботи стали культовим видовищем міста, багато городян схвильовані майбутніми перспективами роботизованої доставки. Крукс також заявив, що у даний час люди живуть в епоху індивідуального впливу кожної людини або компанії на навколишнє середовище, а з огляду на кількість населення центральна частина Мілтон-Кейнса може стати перевантаженою транспортом. Роботи-кур’єри – прекрасний спосіб зробити доставку в цілому більш екологічною, крім того, їх застосування обмежить поширення вірусу у місті, дозволить убезпечити місцевих жителів.

У боротьбі з пандемією коронавируса технології є ключовим фактором. Наприклад, кілька китайських гігантів у сфері електронної комерції також застосували роботів-кур’єрів для здійснення доставки у період спалаху коронавируса, також машини були використані на території лікарняних кампусів і всередині приміщень лікарень (для доставки ліків, товарів медичного призначення і т.д.).

У глобальному масштабі, за даними американської компанії Lux Research, очікується, що до 2030 року автоматизовані поставки «останньої милі» принесуть дохід у розмірі 48,4 мільярда доларів, що еквівалентно вартості 20% від усіх посилок, вироблених на території США. У Великобританії показники, звичайно, будуть іншими, але не враховувати масштаби даної послуги можна. В даний час найбільш перспективними автономними транспортними засобами є роботи-кур’єри і безпілотники. Lux Research прогнозує, що до 2030 року вони будуть постачати 20 мільярдів посилок на рік.

Очікується, що велика частина поставок буде відбуватися на території Азії, оскільки Китай і Індія, як і раніше мають відносно низький обсяг посилок на душу населення. Дрони у даний час обмежені невеликим радіусом доставки, але цей діапазон можна розширити, скомбінувавши їх з рухомим автономним транспортним засобом. До 2030 року на частку колісних роботів припадатиме 1,5 млрд. поставок щорічно.