Розумне місто

У Маямі вводять бонуси за спільні поїздки

Общественный транспорт, Транспортная система

В окрузі Маямі-Дейд (Miami-Dade County, Флорида, США) використовують радикальний метод вирішення проблеми з трафіком. Тут заохочують городян користуватися партнерськими транспортними послугами. Зараз Департамент транспорту і громадських робіт округу використовує Velocia – спеціальну смарт-платформу заохочень за мобільність. Це необхідно для спонукання мешканців Маямі до використання різних варіантів міського транспорту для отримання бонусів. До способів отримання заохочення відносяться: всі види громадського транспорту, спільне використання автомобілів, велосипедів, скутерів і навіть піші прогулянки.

Нагороди жителі міста отримують у вигляді віртуальних балів «Velos», які згодом можна обміняти в мобільній екосистемі Velocia. Вона надає користувачам моментальні знижки на доступні транспортні послуги. Державно-приватна модель міського транспорту дозволяє використовувати вже існуючу мобільну екосистему для створення ефективного інфраструктурного рішення, яке винагороджує людей за відмову від звички подорожувати поодинці або від перевезення тільки одного пасажира. Про це повідомив мер Маямі Карлос Гіменес (Carlos Gimenez).

Застосування Velocia лежить в основі місії щодо запобігання тупиковій ситуації на міських дорогах, підкреслив чиновник. Одночасно з рішенням мобільного питання можна створити більш здорове і екологічно стійке суспільство, особливо для місцевого населення, яке зазнає постійного впливу вихлопних газів від численних автомобілів.

Нововведення сприятливо впливає на економічну ситуацію в регіоні, з’являються нові можливості для бізнесу. У порівнянні з іншими провідними містами США, наприклад, з Нью-Йорком або Сан-Франциско, Маямі і раніше продовжує залежати від автомобілів. Серед американських мегаполісів Маямі займає 12-е місце з точки зору найгіршого трафіку в країні. За оцінками уряду, така ситуація обходиться державі в 4 мільярди доларів на рік.

Зараз чиновники мають намір стимулювати пасажирів вибирати нові захоплюючі і швидкі способи пересування по місту. Наприклад, в Південній Флориді користувачами платформи Velocia стали компанії Miami-Dade Metrobus і Metrorail, виробник електронних скутерів Bolt, велосипедів Citi Bike, автомобілів Getaround Peer-to-Peer (P2P), SwiftSeat P2P Carpooling і Dashee Scooters.

Всі користувачі можуть використовувати свої «Velos» для отримання знижок у всіх партнерських програмах, а також для кредитів Lyft та Uber. На думку Девіда Вірштейна (David Winterstein), генерального директора Velocia, Маямі має одне з кращих в світі транспортних сполучень, доступних населенню Північної Америки. Зараз місія мерії полягає в тому, щоб спонукати пасажирів їздити групами (наприклад, при замовленні таксі) і активніше користуватися громадським транспортом.